قافیه باران ویژه اعیاد شعبانیه از ساعت 8:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

قافيه باران

مدرس دانشگاه تشریح كرد: رابطه محبت حسینی با محبت به امام عصر(عج)

حجت الاسلام درویش گفت: اگر عشق به امام حسین (ع) به عشق امام عصر (عج) متصل نشود در حقیقت این عشق ابتر خواهد ماند.

1398/01/21
|
10:45
|

ویژه برنامه " قافیه باران " به مناسبت فرارسیدن ولادت امام حسین (ع)، روز پاسدار، مهر و عشق حسینی و ارتباط آن با امام عصر (عج) و با حضور حجت الاسلام و المسلمین درویش مدرس حوزه و دانشگاه از شبکه رادیویی گفت و گو به روی آنتن رفت.

حجت الاسلام درویش در ابتدا در رابطه با علت محبت شدید شیعیان به امام حسین (ع) نسبت به دیگر امامان معصوم (ع) بیان داشت: خداوند در آیه 96 سوره مبارکه مریم می فرماید کسانی که ایمان آوردند و عمل صالح انجام دادند خداوند محبت آنها را در دل مردم قرار می دهد و مردم آنها را دوست خواهند داشت.

وی در ادامه این مطلب افزود: بالاترین عمل صالح که باعث ایجاد محبت بین عاملِ عمل صالح و مردم می شود انقطاع و فناء در خداوند است. همانطور که در مناجات شعبانیه هم می گوییم "الهی هَب لی کمال الانقطاع الیک" بدین معنی که خداوندا کمال انقطاع از هر چیز و هر کسی را به من عنایت کن تا فقط تو را دوست داشته باشم. کامل ترین درجه این ویژگی وجود در امام حسین (ع) بود که در روز عاشورا متجلی شد.

مدرس حوزه و دانشگاه همچنین گفت: حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در روز عاشورا و صحرای کربلا از همسر و فرزندان و جان و اموال و آبروی خود گذشت و در حقیقت برای خداوند سنگ تمام گذاشت و همین باعث شد خداوند محبت ویژه ای را برای او قرار دهد و همه مومنان، او را دوست داشته باشند همانطور که این عشق و محبت از زمان حضرت آدم (ع) جلوه کرد و تمامی پیامبران قبل از اینکه امام حسین (ع) متولد شوند به زیارت ایشان رفتند.

حجت الاسلام درویش با اشاره به حدیث قدسی در عالم ذرّ گفت: در برخی روایات آمده خداوند در عالم ذرّ سوال کرد که در آخرالزمان، زمانی که دین به پایان خود نزدیک می شود و در حال از بین رفتن است، چه کسی حاضر است از همه چیز و همه کس خود در راه خدا بگذرد؟ اولین کسی که لبیک گفت اباعبدالله الحسین (ع) بود و خداوند هم پاداش های ویژه ای در نظرگرفت. به عنوان مثال شفا را در تربت حضرت قرار داد و یا زیر گنبد مرقد ایشان دعا مستجاب است.

وی در ادامه این ویژه برنامه رادیو گفت و گو با اشاره به روایتی درباره محبت امام حسین (ع) بیان کرد: در روایات داریم کسی که امام حسین (ع) را دوست داشته باشد خداوند هم او را دوست دارد. خود رسول اکرم (ص) و ائمه اطهار(ع) نیز امام حسین را به شدت دوست داشتند.

این مدرس حوزه و دانشگاه متذکر شد: امام حسین (ع) پرچمدار ارزش هایی هستند که همه مردم فطرتاً آن ها را دوست دارند و هر مسلمان و غیرمسلمانی که فطرت پاکی داشته باشد به حضرت علاقمند می شود. آزادگی، صداقت و فرق نگذاشتن بین انسان ها حتی با دین های مختلف از جمله این ارزش هاست.

حجت الاسلام درویش با بیان اینکه امامت امام حسین (ع) مطلق است افزود: حضرت اباعبدالله (ع) امام همه انسان ها با دین های مختلف است و فقط امام شیعیان نیست.

وی با اشاره به رابطه عشق امام حسین با عشق به امام مهدی (عج) ابراز داشت: اگر عشق به امام حسین (ع) به عشق امام عصر (عج) متصل نشود در حقیقت این عشق ابتر خواهد ماند چراکه هدف تمامی 124 هزار پیامبری که آمدند و تمام کتاب های آسمانی نازل شدند و یازده امامی که آمدند برقراری قسط و عدالت به دست خود مردم در کل جهان است و میوه این ارزش در هنگام ظهور امام زمان (عج) چیده می شود.

استاد حوزه در پایان گفت: تمام علاقه و عشقی که ما به امامان و پیامبر اکرم (ص) داریم باید به عشق و محبت امام زمان متصل شود تا بتوانیم از میوه شیرین ارسال رسل و جبهه حق بهره مند شویم.

دسترسی سریع
قافیه باران