قافیه باران ویژه اعیاد شعبانیه از ساعت 8:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

قافيه باران

حجت الاسلام شاه محمدی پاسخ داد: کدام گروه از ظهور امام زمان (عج) ناراحت می شوند؟

کارشناس مذهبی گفت: دو گروه از آمدن امام زمان (عج) خوشحال نمی شوند و برای فرج ایشان حتی دعا هم نمی کنند.

1398/01/28
|
09:30
|

برنامه " قافیه باران " ویژه نیمه شعبان پیرامون موضوع منجی در ادیان دیگر و با حضور حجت الاسلام و المسلمین شاه محمدی کارشناس مذهبی و همچنین حجت الاسلام و المسلمین تقی حاتمی کارشناس مهدویت و مدرس حوزه و دانشگاه از شبکه رادیویی گفت و گو به روی آنتن رفت.

حجت الاسلام شاه محمدی در مصاحبه با رادیو گفت و گو، اظهار کرد: دو گروه از آمدن امام زمان (عج) خوشحال نمی شوند و برای فرج ایشان حتی دعا هم نمی کنند.

وی در توضیح این مطلب گفت: گروه اول کسانی اند که با آمدن حضرت منافعشان به خطر میافتد. گروه دوم کسانی اند که خود را عالم می دانند و تحصیلاتی دارند. جالب است که این گروه به ظاهر خود را مرید امام زمان (عج) می دانند اما مخالف ظهور ایشان هستند چراکه با ظهور امام زمان (عج) بساط یارگیری آنها جمع خواهدشد.

این کارشناس مذهبی همچنین در رابطه با منجی در ادیان دیگر بیان داشت: همه اولیاء و بزرگان خداپرست بودند اما خداپرستی در ادیان مختلف تعاریف خاصی دارد. خداوند حکومت جهانی امام زمان (عج) را وعده داده و این موضوع در ادیان دیگر هم وجود دارد و در زمان ظهور حضرت یک گفتمان دارند و بشر را هدایت می کنند.

حجت الاسلام شاه محمدی با اشاره به روایتی از سیدالشهدا (ع) درباره حضرت مهدی (عج) افزود: امام حسین (ع) در روایتی می فرمایند: "برای فرزند ما که در آینده قیام می کند و خیلی هم مظلوم است خیلی دعا کنید."

در ادامه این ویژه برنامه، حجت الاسلام حاتمی کارشناس مهدویت با تأکید بر اینکه ما باید سعی کنیم جامعه را نسبت به این موضوع مهم آگاه کنیم عنوان کرد: به تعبیر دیگر، مهم ترین وظیفه متولیان حوزه فرهنگ اعم از عالمان دینی و مسئولان اجرایی در این حوزه مشتاق کردن و آگاهی بخشی جامعه نسبت به جریان مهدویت است.

این مدرس حوزه و دانشگاه، انسجام بخشی گروه های مختلف و معرفت بخشی صحیح به جامعه را نیز از دیگر وظایف متولیان فرهنگی برشمرد و افزود: مشارکت مردمی در حوزه های اجتماعی و فرهنگی و دینی نیز در زمینه مهدویت از جایگاه خاصی برخوردار است که باید از آن کمک گرفت.

حجت الاسلام حاتمی ادامه داد: مزیت مشارکت های مردمی این است که مردم خیلی با اخلاص و به صورت خودجوش و فراگیر وارد میدان عمل می شوند البته باید به این نکته هم دقت کرد که همواره انجام کارهای اجتماعی با آسیب هایی همراه است.

وی یادآور شد: جریان عاشورا یک جریان مردمی است که همین مردمی بودن آن باعث شده هر ساله در همه دنیا شور خاصی برپا شود، در زمینه مهدویت نیز می توان به همین صورت کار کرد یعنی ما باید سعی کنیم مباحث مهدوی و بحث های مربوط به امام زمان (عج) را وارد جامعه کنیم و مردم را متولی و مجری کارهای مهدویت قرار دهیم.

کارشناس مهدویت متحد شدن مردم برای دستگیری و کمک به سیل زدگان را از نمونه های بارز مشارکت مردمی دانست و گفت: خداوند متعال وعده داده که اگر مردم با نیت خالص و برای کمک به دیگران قدم بردارند دست آنها را می گیرد و ما جلوه های این دستگیری خالصانه را در نقاط مختلف کشور شاهدیم و قطعا امام زمان هم جز این از ما انتظار ندارد.

دسترسی سریع
قافیه باران