صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

از ساعت به مدت

مسئول ستاد 15 خرداد استان تهران با اظهار بر اینکه 15 خرداد همچنان ناشناخته است، متذکر شد: کارهایی انجام می دهیم و مراسم می گیریم و رسانه ها نیز زحمت می کشند ولی باید بدانیم حوزه 15 خرداد در عرصه های فرهنگی و هنری جای کار دارد.

ویژه برنامه «نجوای رستگاری» با موضوع عید سعید فطر و سالروز قیام 15 خرداد و با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید محسن محمودی مسئول شورای هماهنگی تبلیغات استان تهران و مسئول ستاد 15 خرداد استان تهران به روی آنتن رفت.

حجت الاسلام والمسلمین سید محسن محمودی 15 خرداد را به عنوان مناسبتی منحصر به فرد در تاریخ انقلاب و تقویم نظام اسلامی برشمرد و گفت: حضرت امام(ره) از 15 خرداد به عنوان مبدا نهضت اسلامی یاد می کنند و در سخنان فراوان و تاکیدات جدی، توصیه می کنند که 15 خرداد و کسانی که 15 خرداد را به وجود آوردند و اهدافشان را بشناسید.

وی افزود: امام(ره) تعابیر عجیبی راجع به 15 خرداد دارند تا جایی که می فرمایند من برای همیشه 15 خرداد را عزای عمومی اعلام می کنم.

مسئول شورای هماهنگی تبلیغات استان تهران با بیان اینکه انسان هایی که در این روز شهید شدند مردانی بزرگ و پرورش یافته مکتب عاشورا بودند، تصریح کرد: 15 خراد سال 1342 مقارن با 12 محرم بود و در حقیقت مردم عزادار امام حسین (ع) بودند. بسیاری از آنها لباس های مشکی امام حسین (ع) را به تن داشتند و در عزاداری امام شرکت کرده بودند و هیهات من الذله می گفتند. اینها افرادی بودند که در اوج قربت اسلام و دین، وقتی که امام(ره) به عنوان نایب امام زمان (عج) فریاد کوبنده اش را بر علیه امریکا و اسرائیل و رژیم شاه بلند کرد لبیک گفتند و برخاستند.

وی با اشاره به جسارت گارد شاهنشاهی نسبت به شهدای 15 خرداد، یادآور شد: تعدادی از شهدایی که در گلزار شهدای 15 خرداد در خاوران هستند مربوط به شهدای قم هستند. رژیم جنایتکار شاه بخاطر اینکه در قم موج آفرینی نشود این شهدا را به این مکان آورد، نقطه ای که در آن روز مرکز جمع آوری زباله بوده است. جایی که میخواست شهدا را تحقیر کند و به آنها جسارت کند.

حجت الاسلام والمسلمین محمودی در گفتگو با رادیو گفت و گو با اشاره به قیام مردم پیشوا و قرچک و ورامین در عصر 15خرداد، گفت: افرادی که از ورامین قیام کردند، از نقطه ای که حرکت کردند تا قتلگاهشان 27 کیلومتر را با پای پیاده حرکت کردند و به سوی تهران آمدند. این اعتقاد و باور خیلی مهم است اینها وقتی تهدید می شوند که برگردند قبول نمی کنند و در مقابل گلوله ها می ایستند و شهید می شوند.

وی با اظهار بر اینکه 15 خرداد همچنان ناشناخته است، متذکر شد: کارهایی انجام می دهیم و مراسم می گیریم و رسانه ها نیز زحمت می کشند ولی باید بدانیم حوزه 15 خرداد در عرصه های فرهنگی و هنری جای کار دارد.

مسئول ستاد 15 خرداد استان تهران خاطر نشان شد: اگر می خواهیم راه انقلاب ادامه پیدا کند و در مسیر رسیدن به گام دوم انقلاب که رهبر عزیزمان به جوانان توصیه می کنند، قدم برداریم و اگر می خواهیم به سوی ظهور حرکت کنیم، هیچ راهی و هیچ مسیری شفاف تر از راهی که شهدای 15 خرداد رفتند، وجود ندارد چون اینها فانی در دین و مطیع ولایت بودند.

مرتبط با این خبر

  • 55 درصد بیمارستان ها و مراکز درمانی شهر تهران موقوفه اند