سرباز وطن شنبه تا چهارشنبه از ساعت 16:00 به مدت 75 دقیقه

رادیو گفت و گو

سرباز وطن

یك كارشناس مسائل بین الملل بیان كرد: شهید حاج قاسم سلیمانی مبارزه علیه استکبار را جهانی کرد

صفاتاج بیان کرد: قاسم سلیمانی توانست صدای انقلاب اسلامی را به همه جهانیان برساند و موفق شد مبارزه با استکبار و صهیونیست جهانی را همگانی کند و این موضوع عامل کینه و بغض آمریکایی ها برای ترور شد.

1398/10/13
|
16:12

صفاتاج در گفتگو با رادیو گفت و گو در با بیان اینکه آمریکایی ها از زمانی که نهضت انقلاب اسلامی ایران شروع شد، فکر کردند می توانند با اعمال فشار بر رهبران انقلاب ایران یا با ترور آنها، انقلاب اسلامی را متوقف کنند، گفت: آمریکایی ها به خوبی آگاه هستند، انقلابی که از ایران شروع شده است، اسلام را در مسیر جهانی شدن قرار می دهد و این بدان معنا است که جهان استکبار قطعا به چالش خواهد کشیده شد.

وی بیان کرد: بیش از چهل سال پیش تاکنون شاهد اقدامات خصمانه آمریکا و عوامل آن در ایران و در منطقه علیه انقلاب اسلامی ایران بوده ایم و از نخستین اقدامات آمریکا علیه ایران تا آخرین آن یعنی ترور حاج قاسم سلیمانی، هنوز اثری در حرکت انقلاب اسلامی ایران نداشته است.

این کارشناس مسائل بین الملل ترور قاسم سلیمانی را همانند سایر اقدامات آمریکا در چهار دهه گذشته، بر اساس یک تصور غلط است، اظهار داشت: آمریکایی ها گمان می کنند با ترور رهبران ایران و فرماندهان دفاع مقدس و شخصیت های انقلابی ایران می توان وقفه ای در انقلاب اسلامی ایران ایجاد کند و از گسترش انقلاب به دیگر نقاط جهان ممانعت کنند اما تجربه چهل سال گذشته نشان می دهد، انقلاب اسلامی نه تنها متوقف نمی شود بلکه در کشورهای همسایه و اسلامی توانسته است نفوذ کند و انقلاب اسلامی در مسیر جهانی شدن قرار گرفته است.

وی با تصریح بر اینکه نظام سلطه در سراشیبی سقوط قرار گرفته است، عنوان کرد: قطعا یکی از کسانی که نقش تاثیرگذار در این وضعیت داشته است، قاسم سلیمانی بود که ابتدا در لبنان با سازمان دهی حزب الله و پس از آن در عراق و سوریه، نیروهای مردمی را ایجاد و سازمان دهی کرد تا برنامه های آمریکایی ها نقش بر آب شود.

صفاتاج عنوان کرد: آمریکایی ها هیچ گاه حقیقت جمهوری اسلامی ایران را نفهمیدند و فکر کردند می توانند با ترور امثال سردار سلیمانی، ایران را متوقف کنند اما جریان انقلاب اسلامی ایران از جنس جریان نبی مکرم اسلام است و این حرکت توقف بردار نیست. قاسم سلیمانی توانست صدای انقلاب اسلامی را به همه جهانیان برساند و موفق شد مبارزه با استکبار و صهیونیست جهانی را همگانی کند و این موضوع عامل کینه و بغض آمریکایی ها برای ترور شد.

دسترسی سریع
سرباز وطن