سرباز وطن شنبه تا چهارشنبه از ساعت 16:00 به مدت 75 دقیقه

رادیو گفت و گو

سرباز وطن

به دنبال اقدام جنایتكارانه آمریكا در بغداد؛ سرزمین های اشغالی به حالت آماده باش درآمد

عماد نجار گفت: اسرائیل ارتش شمالی خود را به حالت آماده باش درآورده و یک حالت اضطرار در دولت و مقامات اسرائیلی ایجاد شده است.

1398/10/14
|
08:48

ویژه برنامه "آغاز با آمریکا، پایان با ایران" به مناسبت شهادت سردار قاسم سلیمانی و با حضور عماد نجار تحلیلگر مسائل منطقه به روی آنتن رفت.

نجار ضمن عرض تسلیت شهادت سردار سلیمانی به ملت شهیدپرور ایران و ملتهای آزاداندیش حامی محور مقاومت، درخصوص واکنش های منطقه ای و فرامنطقه ای به شهادت سردار گفت: کشورها، احزاب و مقامات منطقه پس از این اقدام تروریستی و به دستور مستقیم ترامپ موضع گیری های سیاسی، ضد آمریکایی و ضد صهیونیستی را اتخاذ و شدیداً این جنایت را محکوم کردند.

تحلیلگر مسائل منطقه افزود: در بعد فرامنطقه ای نیز، بسیاری از مقامات و ملتهای آزاداندیش این اقدام تروریستی را محکوم نمودند و حتی برخی چهره های خدوم و همسو با تفکرات امپریالیستی و غربی هم در موضع گیری خود به آمریکا هشدار دادند تا جایی که ارتش آمریکا تمام پایگاه های منطقه ای خود را به حالت آماده باش درآورده است.

وی با اشاره به دیگر مواضع فرامنطقه ای نسبت به اقدام جنایتکارانه آمریکا گفت: برخی چهره های اروپایی همچون موگرینی این اقدام آمریکا را عامل تنش ها و اتفاقات شدید در آینده دانستند و مقامات روسی و چینی نیز از این اقدام به عنوان یک بحران شدید در منطقه یاد کردند. اسرائیل نیز ارتش شمالی خود را به حالت آماده باش درآورده و یک حالت اضطرار در دولت و مقامات اسرائیلی ایجاد شده است.

نجار اضافه کرد: بسیاری از رسانه های جهان نیز این اقدام تروریستی را محکوم و شروع یک بحران جدید را به آمریکایی ها گوشزد کردند.

این تحلیلگر مسائل منطقه همچنین گفت: سناتورها و مقامات آمریکایی اعلام کردند که این اقدام بدون هماهنگی با آنها انجام شده و ضررهای زیادی برای آمریکا در پی خواهد داشت.

وی درخصوص تلاش های سردار سلیمانی درخصوص حفظ تمامیت ارضی و صیانت از مرزهای ایران و دیگر کشورهای منطقه بیان داشت: سردار سلیمانی با تسخیر قلوب و روح ملتهای آزاداندیش جغرافیا و مرزهای مقاومت را بسط و گسترش داد بطوریکه محور مقاومت در بخش هایی از آفریقا و حتی به نزدیکی آمریکا نیز گسترش یافته است.

نجار با اشاره به اینکه تدابیر و تسلط حاج قاسم محور مقاومت را به انسجام رسانید و بسیج نیروهای مردمی را در برابر تروریسم مقاوم کرد گفت: طبیعی است که تدابیر سردار، کینه ای را در دل وحشی هایی که به جان ملتها میافتند ایجاد کرد و آنها هم کینه خود را از این طریق خالی کردند غافل از اینکه ما فقط یک سردار سیلمانی نداریم ما سردار سلیمانی ها و احمد کاظمی ها داریم که در این راه قدم برمی دارند و از هیچ تلاشی دریغ نمی کنند.

وی در بخش دیگر اظهارات خود با اشاره به بیشتر دیده شدن چهار کلمه "ایران"، "جنگ جهانی"، "جنگ جهانی سوم" و "سردار سلیمانی" در توئیتر گفت: این اتفاق در حالیست که توئیتر و اینستاگرام حساسیت شدیدی به اسم سردار سلیمانی دارند کمااینکه اینستاگرام صفحات و پست های مربوط به سردار را از کمتر از 60 ثانیه حذف کرد.

تحلیلگر مسائل منطقه با اشاره به اینکه نگاه و نفوذ سردار سلیمانی در عراق باعث تشکیل لشکر مسیحیان در کنار تیپ فاطمیون و زینبیون شد گفت: سردار همیشه به دنبال ایجاد بسیج جهانی با موضوع اسلام و مقاومت مسلمانان و بدون نگاه به مذهب و دین و منطقه زندگی بود.

نجار عواقب این اقدام جنایتکارانه آمریکایی ها را اینطور پیش بینی کرد: غرب و به ویژه آمریکا در سال 2020 یک زمستان سرد و کشنده ای در پیش خواهند داشت، رژیم صهیونیستی نیز باید پروازها و کشتی های مسافرتی زیادی برای موج مهاجرت معکوسی، که در پیش دارد اجاره کند و سعودی ها هم به جای کشتار ملت بی دفاع یمن باید دلارهایشان را برای خواب آرام خودشان هزینه کنند.

وی در رابطه با جایگزینی سردار اسماعیل قاآنی به فرماندهی سپاه قدس گفت: سردار قاآنی از نظامیان با سابقه و دوستی و همکاری دیرینه ای با سردار سلیمانی دارند و در حوزه جنگ با داعش نیز با سردار همراه و همچنین مدتی هم معاون اطلاعات سپاه بودند.

تحلیلگر مسائل منطقه در رابطه با انتشار کلیپی در فضای مجازی درباره درخواست آمریکایی ها از ایران برای مذاکره گفت: آمریکایی همیشه با اعمال فشار و ایجاد بحران های داخلی و منطقه ای به دنبال وادارکردن طرف مقابل به مذاکره اند و از این رو، سیاستهای دوگانه در پیش می گیرند.

نجار انتخاب فوری سردار قاآنی از سوی رهبری را مثبت ارزیابی کرد و گفت: این تدبیر معنادار رهبری یعنی جهانیان آگاه باشند که راه سردار سلیمانی متوقف نخواهد شد.

دسترسی سریع
سرباز وطن