سرباز وطن شنبه تا چهارشنبه از ساعت 16:00 به مدت 75 دقیقه

رادیو گفت و گو

سرباز وطن

سفیر سابق ایران در لیبی: ترور سردار سلیمانی نشانه انفعال و ضعف آمریکا بود

اکبری معتقد است آمریکا از روی انفعال و ضعف دست به چنین جنایتی زد چراکه دموکراتها نگرانند که آیا پایان این کار هم با ترامپ خواهد بود یا خیر؟

1398/10/14
|
09:30

ویژه برنامه " آغاز با آمریکا، پایان با ایران " به مناسبت شهادت سردار قاسم سلیمانی و در ارتباط تلفنی با اکبری سفیر سابق ایران در لیبی به روی آنتن رفت.

اکبری در رابطه با اهداف آمریکا از این اقدام تروریستی بیان کرد: ماهیت آمریکا امروز برای همه دنیا نمایان شده و تنفر عمومی جهانی و خود جامعه آمریکایی ها نسبت به سیاست ها و زیاده خواهی های رژیم صهیونیستی در منطقه و خوی سلطه گری آمریکا کاملاً مشهود است.

وی افزود: این رویکرد و تنفر و انزجار در جبهه مقاومت نیز مشخص است و همه دنیا می دانند که ضد تروریست ترین شخصیت های دنیا سردار قاسم سلیمانی و ابومهدی و جبهه مقاومت هستند بطوریکه اگر آنها نبودند داعش بسیاری از کشورهای اسلامی را اشغال کرده بود.

سفیر سابق ایران در لیبی عنوان کرد: امروز اگر از دنیا سوال کنیم جبهه داعش از سوی چه کسی ایجاد و حمایت شد در خود آمریکا می گویند که کار خودشان بوده است. پر واضح است که ضد تروریست ترین شخصیت دنیا ترور شده اما سوال اینجاست که آمریکایی ها برای تثبیت قدرت و خوی زیاده خواهی خود مرتکب این جنایت شدند یا از روی انفعال و ضعف؟

اکبری ادامه داد: معتقدم آمریکا از روی انفعال و ضعف دست به چنین جنایتی زد چراکه دموکراتها نگران ادامه این تنش ها هستند و به ویژه نگران این مطلب که آیا پایان این کار هم با ترامپ خواهد بود یا خیر؟!

وی خاطرنشان کرد: آمریکا گاهی با یک شخصیت ایرانی برخورد می کند که یک هویت ملی در چارچوب کشورمان دارد اما گاهی هم با یک شخصیت فراملی و مقاومتی با ویژگی و اندیشه دفاع از مظلوم و مبارزه با ظالم برخورد می کند. امروز مبارزه با ظلم به یک مکتب تبدیل شده و در جهان اسلام گسترش یافته است.

سفیر سابق ایران در لیبی یادآور شد: آمریکا در هر حوزه ای که با جبهه مقاومت درگیر شده شاید در ابتدا خود را پیروز نشان داده اما بلافاصله شکست خورده است.

اکبری تصریح کرد: امروز کل جبهه مقاومت، متکی بر امکانات و اعتقاد خودش آمریکا را تهدید به انتقام گیری کردند و حتی در حالت آماده باش هستند.

وی با بیان اینکه دست ترامپ خالی است افزود: ترامپ از طرفی تحت فشار صهیونیستها باید کارهایی کند تا از استیضاح نجات یابد و هم اینکه در پرونده های سیاسی اش دستاوردی ندارد اما با یک اشتباه بزرگ مغلوب هیمنه کاذب خود می شود.

سفیر سابق ایران در لیبی روش آمریکا در این اقدام تروریستی را روش بسیار بدی دانست و تصریح کرد: خون فرماندهان عالی حوزه بین الملل در عراق ریخته شده و این در دنیای امروز معنا دارد. انجام ترور در یک کشور با هویت مستقل و ترور یک فرد تابعه در این کشور طبق حقوق بین الملل جنایت است و از طرفی آمریکا انتقام داعش را از آنها گرفت درصورتیکه داعش الان محو شده است.

اکبری ابراز داشت: آمریکایی ها در یک توهم، مرتکب اشتباه بزرگ شدند و پاسخی را در گستره جبهه مقاومت خواهند گرفت و البته اینها از این انتقام ها هم درسی نخواهند گرفت و باز هم جنایت می کنند و شکست می خورند که این طبعیت نظام سلطه و هیمنه کاذبشان است.

دسترسی سریع
سرباز وطن