صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 16:00 به مدت 75 دقیقه

رئیس مرکز مطالعات امنیت پایدار دانشگاه امام حسین (ع) عنوان کرد: خون حاج قاسم دست خیلی ها را که به دنبال جیره خواری از غرب و انواع مذاکره با آنها بودند کوتاه کرد.

برنامه "سرباز وطن" ویژه شهادت سردار قاسم سلیمانی و پروسه طولانی انتقام سخت با حضور سردار حسن رستگارپناه، رئیس مرکز مطالعات امنیت پایدار دانشگاه امام حسین (ع) روانه آنتن رادیو گفت و گو شد .

سردار رستگار پناه در ابتدا به شیطنت های امریکا در منطقه به ویژه حوزه مقاومت اشاره کرد و گفت : حوادثی در سوریه و لبنان وجود داشت که به نظر می رسید هدف امریکا داعش نیست و به طور قطع نابودی جبهه مقاومت است. این حرکات که به فرموده رهبری بزن دررو بود، باید به صورت سخت پاسخ داده می شد.

وی افزود: امریکا همواره پیغام های متخلفی در راستای جنگ افروزی می داد اما در واقعیت، همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند آنها قدرت، جسارت و جرات جنگیدن با ما را ندارند چرا که در حوادث چهل ساله گذشته همواره شکست را تجربه کرده اند.

رئیس مرکز مطالعات امنیت پایدار دانشگاه امام حسین(ع) با بیان اینکه نحوه شهادت حاج قاسم سلیمانی سیلی محکمی به گوش استکبار بود تا نتواند در منطقه و در جهان قد علم کند ، اظهار کرد : شهادت ایشان در جبهه نبرد نبود و به دستور مستقیم و علنی بی رحم ترین رئیس جمهور رخ داد که سبب شد اوج خباثت استکبار بر دنیا ثابت و در مقابل انرژی جدید در جبهه مقاومت ایجاد شود.

سردار رستگار پناه در خصوص تبعات ترور سپهبد قاسم سلیمانی در داخل کشور گفت :همانطور که رهبر انقلاب اشاره فرمودند، پیش از ترور ایشان در درون کشور شعارهای انحرافی مانند " نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران " ، با هدایت غربی ها و سرویس های بیرونی وجود داشت در حالی که آنهایی که لیدر این شعارها بودند ، نه تنها از جان خود بلکه ذره ای از مال خود در راه ایران نگذشته اند.

وی در ادامه برنامه سرباز وطن رادیو گفت و گو اضافه کرد: شهادت حاج قاسم، هر میلیون ها نفر ایرانی را از درون متحول ، بیدارتر و منسجم تر کرد و وحدت قلبی در تمامی آحاد ملت به وجود آورد و اگر پیکر پاک این شهدا در تک تک استان های کشور تشییع می شد ظرفیت افزایی بالاتری به دنبال داشت.

رئیس مرکز مطالعات امنیت پایدار دانشگاه امام حسین (ع) خاطر نشان کرد: در حادثه ترور سپهبد سلیمانی نه تنها چهره واقعی ترامپ مشخص شد بلکه نقاب هیات حاکمه و طراحان شیطان غربی برای جهانیان برداشته شد.

به عقیده سردار رستگار پناه، خون حاج قاسم دست خیلی ها را که به دنبال جیره خواری از غرب و انواع مذاکره با آنها بودند کوتاه کرد.

وی ادامه داد: اینکه جبهه غرب در مذاکرات هسته ای، موضوع موشک های ما را به میان می کشید نشان از این دارد که ظرفیت ایران در این زمینه شناخته شده است.

سردار رستگار پناه تاکید کرد: برای انتقام از امریکا آمادگی کامل وجود داشت و برای برآورده کردن خروش ملت ایران که خواهان انتقام بودند یک حرکت سنجیده لازم بود. از آنجایی که شناسایی کامل از پایگاه دشمن وجود داشت، موشک های سپاه به صورت دقیق به هدف اصابت کرد به طوری که لرزه به جان آنها انداخت و این انتقام آنقدر حساب شده بود که ترامپ و سران غربی تا ساعت ها نتوانستند موضع گیری کنند.

مرتبط با این خبر

  • پیامدهای ترور شهید سلیمانی متوجه کاخ سفید خواهدبود

  • شهید حاج قاسم سلیمانی مبارزه علیه استکبار را جهانی کرد

  • حاج قاسم سلیمانی موثرترین عنصر در نابودی اهداف امریکا بود

  • خون شهید سلیمانی آغازی بر پایان امریکا در منطقه است

  • ترور قاسم سلیمانی رویایی مستقیم آمریکا با جمهوری اسلامی ایران است

  • به واسطه این شرایط که به وجود آمده آمریکا هزینه بالایی را پرداخت خواهد کرد

  • سرزمین های اشغالی به حالت آماده باش درآمد

  • ولایت مداری، حاج قاسم را محبوب دلها کرد

  • ترور سردار سلیمانی نشانه انفعال و ضعف آمریکا بود

  • جنایت آمریکا عامل تنش های جدید در منطقه و جهان خواهد بود