بی قاب، بی نقاب هر روز از ساعت 16:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بي قاب، بي نقاب

حریری در مصاحبه با رادیو گفت و گو: حوزه صنایع دستی ظرفیت ایجاد شغل ارزان و ارزآوری دارد

رئیس انجمن صادرکنندگان و تولیدکنندگان صنایع دستی ایران گفت: صنایع دستی علاوه بر ظرفیت های هنری و فرهنگی نیز مستعد ایجادشغل ارزان و ارزآوری بالایی است.

1396/11/05
|
09:17

مجیدرضا حریری، رئیس انجمن صادرکنندگان و تولیدکنندگان صنایع دستی ایران، در برنامه دوباره ایران رادیو گفت و گو در خصوص توسعه و پیشرفت جمهوری اسلامی ایران بعد از انقلاب اسلامی در حوزه صنایع دستی اظهار کرد: در حوزه بازرگانی در صنایع دستی در سه دهه اخیر فراز و نشیب هایی وجود داشته است، خوشبختانه از اوایل دولت یازدهم که تغییراتی در حوزه این سازمان به وجود آمد نگاه جدی و جدیدتری در این زمینه اعمال شد.

وی افزود: در همین راستا لزوم ساماندهی صادرات صنایع دستی و تلفیق آن با تولید مطرح شد و حدود دو سال پیش انجمن صادرکنندگان صنایع دستی بر اساس سیاست گذاری سازمان ونیازی که در اتاق بازرگانی احساس می شد تشکیل شد.

رئیس انجمن صادرکنندگان و تولیدکنندگان صنایع دستی ایران بیان کرد: این امر می تواند در خصوص صنایع دستی راهگشا باشد، زیرا همین که به فکر ایجاد و تاسیس نهادهای مردمی افتادیم قابل توجه است و تاثیرات آن در آینده نیز بسیار مثبت خواهد بود.

حریری ادامه داد: در طی دوسال گذشته نیز حرکت هایی در ایجاد بازارهای جدید و یافتن بازارهای مناسب برای کالاهای ایرانی انجام شده وهمینطور برای بازارهایی که بالقوه وجود دارند و باید برای آن کالای سفارشی تولید و صادر بشود فعالیت هایی صورت گرفته و برنامه هایی در دست اقدام داریم.

وی تصریح کرد: دراین حوزه ظرفیت های اقتصادی موجود بود که کمتر به آن توجه می شد، اما در حال حاضر با اقدامات صورت گرفته و همچنین قانون حمایت از هنرمندان و فعالان صنایع دستی که در مجلس در دست تصویب است بیانگر نگرش جدی در این خصوص می باشد.

این عضو اتاق بازرگانی در پایان تاکید کرد: ما معتقد هستیم صنایع دستی علاوه بر همه ظرفیت های هنری و فرهنگی این استعداد را نیز دارد که در آن شغل بسیار ارزان نسبت به حوزه های دیگر ایجاد شود و همچنین این حوزه ارزآوری بالایی نیز برای کشور دارد.

دسترسی سریع
بی قاب، بی نقاب