بی قاب، بی نقاب هر روز از ساعت 16:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بي قاب بي نقاب

عضو هیئت مدیره انجمن تولیدكنندگان اسباب بازی ایرانی: کیفیت تولید اسباب بازی در ایران رو به افزایش است

رجبی گفت: رقابت در بازار اسباب بازی هر روز بیشتر می شود و البته کیفیت این کالاها نیز با شیب خوبی رو به افزایش است تا جایی که برخی محصولات به کشوری مانند ترکیه صادر می شود.

1397/05/09
|
10:35
|

برنامه " گفت و گوی فرهنگی " رادیو گفت و گو با موضوع مشکلات و موانع تولید اسباب بازی ایرانی و با حضور محسن رجبی عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان اسباب بازی ایرانی به روی آنتن رفت.

عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان اسباب بازی ایرانی در آغاز بیان کرد: نوسانات بازار ارز در ابتدای سال 97 باعث محدود شدن واردات کالا به ویژه در حوزه اسباب بازی به کشور شد و همین اتفاق می تواند تولید اسباب بازی را در داخل افزایش دهد.

وی افزود: در حال حاضر بسیاری از واردکنندگان بزرگ اسباب بازی به سراغ تولیدکنندگان داخلی اسباب بازی رفته اند و این می تواند نشانه خوبی باشد.

رجبی خاطرنشان کرد: بازار اسباب بازی در سال 97 تجربه خوبی خواهد داشت و در حقیقت امسال نقطه عطفی برای تولیدکنندگان داخلی اسباب بازی در ایران محسوب می شود.

عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان اسباب بازی ایرانی با بیان اینکه اسباب بازی یک صنعت نوپا در ایران بوده و قدمت چندانی ندارد گفت: در حال حاضر بیش از 70 درصد بازارهای اروپایی و آمریکایی در دست چین قرار گرفته است.

وی با اشاره به موانع تولید اسباب بازی در ایران اظهار کرد: در گذشته دغدغه تولیدکنندگان، سیاست های تعرفه ای و نوع برخورد کشور با واردکنندگان محصولات و همچنین نبود تکنولوژی بود اما متاسفانه در حال حاضر دغدغه تولید کنندگان این است که برق و آب کارخانه قطع نشود.

رجبی با بیان اینکه بخشی از مواد اولیه تولید اسباب بازی از خارج وارد کشورمان می شود مطرح کرد: بازار کاغذ و مقوای ایران که صنعت اسباب بازی هم به نوعی به آن وابسته است وضعیت وخیمی دارد و الان تولید کننده به جایی رسیده که قیمت برای او مهم نیست و فقط به دنبال تهیه کاغذ و تأمین جنس برای تولید اسباب بازی است.

عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان اسباب بازی ایرانی یادآور شد: رقابت در بازار اسباب بازی هر روز بیشتر می شود و البته کیفیت این کالاها نیز با شیب خوبی رو به افزایش است تا جایی که برخی محصولات به کشوری مانند ترکیه صادر می شود.

وی عنوان کرد: ما در صنعت اسباب بازی طی 15 سال آینده مانند بازار مواد غذایی ایران که مردم برندها را می شناسند شرکت های بزرگ و صاحب سبک داخلی را خواهیم داشت.

رجبی در پایان برنامه گفت و گوی فرهنگی رادیو گفت و گو بیان داشت: بیش از 70 درصد اسباب بازی هایی که در ایران تولید می شوند کپی محصولات اروپایی و امریکایی است. این آمار نشان می دهد که تولید کننده ایرانی به دلیل عدم اعتماد به کار طراحان ایرانی قبل از تولید سرمایه گذاری نمی کند و این به فرهنگ سازی نیاز دارد.

دسترسی سریع
بی قاب بی نقاب