بی قاب، بی نقاب هر روز از ساعت 16:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بي قاب، بي نقاب

عضو كمیسیون فرهنگی مجلس: واگذاری غلط پتروشیمی ها به سازمان ها منافع ملی را تهدید می کند

نماینده مجلس گفت: در اثر واگذاری های غلطی که انجام گرفته پتروشیمی ها به راحتی می توانند مردم و منافع ملی را دور بزنند و به سمت تامین منافع خود بروند.

1397/06/18
|
09:08

برنامه " گفت و گوی فرهنگی " رادیو گفت و گو با موضوع بیم و امید تولیدکنندگان لوازم التحریر ایرانی در ارتباط تلفنی با دکتر محمد اسماعیل سعیدی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی به روی آنتن رفت.

سعیدی در مصاحبه با رادیو گفت و گو بیان کرد: با توجه به اینکه مجلس در دو هفته اخیر مشکلات تولیدکنندگان را رصد کرد، از وزیر صنعت، معدن و تجارت و وزیر سابق اقتصاد و وزیر ارشاد و فرهنگ اسلامی دعوت شدو دغدغه های تولیدکنندگان و تدابیر این سه وزارت خانه مطرح گردید.

وی در ادامه افزود: با بررسی معضلات و موانع تولید در جلسه کمیسیون فرهنگی، تصمیماتی گرفته شد و قرار بر این شد که وزیر صنعت، معدن و تجارت قول داد که موانع تامین کاغذ لوازم تحریر و سایر اقلام برطرف کند. همچنین مقرر شد که مواد اولیه ضروری در تولید لوازم التحریر سریعا ترخیص شود. تامین مواد اولیه لوازم تحریر و امکان پشتیبانی از تولیدکنندگان این حوزه نیز از جمله تصمیماتی بود که در این جلسه اخذ شد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس همچنین در ادامه برنامه گفت و گوی فرهنگی رادیو گفت و گو اظهار داشت: الان پتروشیمی های داخل کشور باید 18 میلیارد دلار درآمد ارزی داشته باشند. قرار بوده بخشی از تولیدات آن ها به سمت حمایت از تولید داخلی و تأمین مواد اولیه تولیدکنندگانی که پایه آنها مواد پتروشیمی است، انجام شود.

این نماینده مجلس گفت: متاسفانه از طریق بورس این کار را انجام دادند. در این میان دلالان کار خود را انجام می دهند یعنی مواد را به صورت یک جا خریداری می کنند و به کارخانجات عرضه می کنند. قبل از اینکه کالا به بورس برود اطلاعاتی را به برخی از اشخاص می دهند.

سعیدی همچنین در ادامه مطلب متذکر شد: در حال حاضر مسئولیت پتروشیمی ها با وزارت نفت نیست. در اثر واگذاری های غلطی که انجام گرفته پتروشیمی ها به راحتی می توانند مردم و منافع ملی را دور بزنند و به سمت تامین منافع خود بروند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در مصاحبه با رادیو گفت و گو تصریح کرد: دستگاه های اجرایی موظف به حل مشکلات در این حوزه هستند. حداکثر کاری که مجلس انجام می دهد نظارت و رفع موانع قانونی و برخورد با مسئولان است.

دسترسی سریع
بی قاب، بی نقاب