بی قاب، بی نقاب هر روز از ساعت 16:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بي قاب بي نقاب

روی موج گفت وگو بشنوید؛ موانع اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش

برنامه «بی‌قاب، بی‌نقاب» کاری از رادیو گفت‌و‌گوست که به شفاف‌سازی چالش‌‌های موجود در حوزه‌های گوناگون با حضور کارشناسان و مسئولان می‌پردازد.

1399/12/04
|
14:35
|

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت‌وگو، «گفتن و شنیدن»، یک نوع خطِ ارتباطی با مردم است، در این بین فرهنگ گفتگو در جامعه امروز باید پیش از پیش تقویت و در بین آحاد جامعه از مسئولان تا مردم نهادینه شود به طوریکه همه افراد بتوانند با بیان نظرات مفید و سازنده ومسئولان نیز با پاسخ‌های صریح و شفاف به حل مسائل و مشکلات جامعه از این طریق بپردازند.

رسانه بعنوان چشمان تیزبین جامعه و رکن چهارم دموکراسی نقش مهمی در نظارت و آگاهی بخشی دارد، لذا برنامه «بی قاب، بی نقاب» باهدف نقش‌آفرینی فعال و روشنفکرانه جهت شفاف سازی چالش‌ها و مباحث گوناگون حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی مانند فساد، رانت، مشکلات فرهنگی، نفوذ و تهاجم فرهنگی از رادیو گفت و گو پخش می‌شود.

این برنامه با مشارکت پژوهشگران و مسئولان پژوهشگاه‌ها و اندیشکده‌های مختلف طراحی شده است و قرار است با سه شعار «صریح – مستند و منتقدانه» به بررسی حوزه‌های گوناگون بپردازد. امید که با گذر از محافظه‌کاری و رسیدن به صراحت رسانه‌ای گامی در جهت پیشگیری چالش‌های حوزه‌های گوناگون برداریم.


برنامه «بی قاب، بی نقاب» با رویکرد شفاف سازی؛ مباحث سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی روز جامعه را مورد بررسی و واکاوی قرار می‌دهد. با توجه به اینکه شفافیت در حوزه‌های مختلف یکی از مباحث و مطالبات اصلی مردم است، در این برنامه سوالات و مطالبات مردمی در عین بی طرفی، توازن و انصاف به صورت شفاف بیان و پاسخی درخور و شایسته برای مردم از مسئولان دریافت می‌شود.

برنامه «بی قاب، بی نقاب» چهارم اسفند ماه با حضور کارشناسان و اساتید به بررسی موانع اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش می‌پردازد.

سند تحول بنیادین آموزش و پرورش با هدف ایجاد تحول در همه ساحت‌ها و ارکان نظام آموزش و پرورش مبتنی‌ بر فلسفه تعلیم و تربیت اسلامی در سال 1390 به تصویب رسید. بر اساس فصل هشتم این سند، سیاستگذاری کلان و نظارت راهبردی بر اجرای سند بر عهده شورای‌ عالی انقلاب فرهنگی، تصویب سیاست‌های اجرایی بر عهده شورای عالی آموزش و پرورش و اجرای سند نیز بر عهده وزارت آموزش و پرورش با همکاری سایر دستگاه‌ها و نهادهای ذی‌ربط می‌باشد.

براساس گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس مطالعه بازه زمانی 9 سال گذشته از تصویب سند تاکنون، نشان می‌دهد که سند تحول در اجرا با چالش‌های بسیاری مواجه بوده است، نظارت راهبردی بر اجرای سند تقریباً صورت نگرفته، سند در بازه‌های زمانی پنج‌ساله ترمیم و بازنگری نشده، شش زیر نظام اجرایی سند در بازه زمانی یکساله مقرر در فصل هشتم سند تصویب نشدند و در حوزه قانونگذاری نیز تقریباً هیچ قانونی درخصوص اجرای سند به تصویب نرسید.

موسی بیات(مدیر گروه آموزش و پرورش مرکز پژوهش‌های مجلس) و علی پارسانیا (مدیرعامل بنیاد تربیتی و سیاست پژوه در زمینه تعلیم و تربیت) مهمانان امروز برنامه بی قاب بی نقاب هستند.
گفتنی است که برنامه «بی قاب، بی نقاب» روزهای یکشنبه تا چهارشنبه ساعت 16: 00 از رادیو گفت‌وگو روی موج اف‌ام ردیف 103/5 مگاهرتز تقدیم مخاطبان فهیم این شبکه رادیویی می‌شود.

شبکه رادیویی گفت و گو از طریق گیرنده‌های دیجیتالی، رادیو نما، اپلیکیشن‌ ایرانصدا و تارنمای شبکه به آدرس www. radiogoftogoo. ir نیز قابل دریافت است.

همچنین علاقمندان می‌توانند از طریق شماره تماس 27861035 و سامانه پیامکی 300001035 با این برنامه و دیگر برنامه‌های رادیو گفت و گو در ارتباط باشند.

دسترسی سریع
بی قاب بی نقاب