بدون انقضاء پنجشنبه و جمعه از ساعت 13:30 به مدت 50 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون انقضاء

پرستار بیمارستان مسیح دانشوری: وظیفه ما پرسنل پزشکی و درمانی است که با بیمار مبتلا به ویروس کرونا همدردی کنیم

اکرم بهرامی تبار اظهار کرد: این بیماری برای هر کسی که برایش اتفاق می افتد شوک آور است به خاطر اینکه یک پیش آگهی بدی از این بیماری برای فرد مبتلا وجود دارد، بنابراین ما باید با این بیماران همدردی کنیم.

1398/12/16
|
11:04

برنامه «بدون انقضا» رادیو گفت و گو با تماس تلفنی با اکرم بهرامی تبار پرستار بیمارستان مسیح دانشوری به روی آنتن رفت.

اکرم بهرامی تبار با اشاره به وضعیت و حس و حالی که در بیمارستان مسیح دانشوری حکم فرماست، گفت: از زمانی که این اتفاق افتاده تقریبا یازده روزی می گذرد و در این مدت حال و هوای بیمارستان کلا نسبت به گذشته خیلی فرق کرده است.

وی به اقدامات انجام شده از روزهای آغازین برای پذیرش مبتلایان به ویروس کرونا اشاره و بیان کرد: از روزهای نخست بیمارستان کم کم تخلیه شد و فقط دو تا از بخش ها هستند که فعلا بیمار کرونایی ندارد وگرنه کل بیمارستان بیماران مبتلا به کرونا بستری شده اند.

این پرستار در گفتگو با رادیو گفت و گو با تاکید بر اینکه وظیفه ما پرسنل پزشکی و درمانی است که با بیمار همدردی کنیم، اظهار کرد: این بیماری برای هر کسی که برایش اتفاق می افتد شوک آور است به خاطر اینکه یک پیش آگهی بدی از این بیماری برای فرد مبتلا وجود دارد. بنابراین ما باید با این بیماران همدردی کنیم تا حداقل بتوانند این درد و بیماری را تحمل کنند تا به مرحله درمان و بهبودی و سپس ترخیص برسند.

وی با اشاره به فوت شدگان در اثر ابتلا به ویروس کرونا بیان کرد: متاسفانه یکسری از بیماران که به مرحله انتهایی می رسند و بعضی ها که به درمان جواب نمی دهند فوت می شوند. کرونا یک ویروسی ناشناخته شده در جهان است و هنوز داروی برای این بیماری در هیچ کجایی کشف نشده است اما پزشکان و مخصوصا پزشکان عفونی، پرستاران، بهیاران و پرسنل خدمات را می بینیم که چقدر زحمت می کشند و دلسوزانه کار می کنند.

بهرامی تبار افزود: فضا و جو میان پرسنل نیز نسبت به همدیگر نسبت به گذشته صمیمی تر شده و آن ها با روی خوش، صبر و مهربانی بیشتری با یکدیگر در جهت درمان بیماران همکاری می کنند.

قابل ذکر است بیمارستان مسیح دانشوری یکی از 18 بیمارستان در تهران است که بیماران مبتلا به ویروس کرونا را پذیرش می کند.

دسترسی سریع
بدون انقضاء