بدون انقضاء پنجشنبه و جمعه از ساعت 13:30 به مدت 50 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون انقضاء

مدرس حوزه و دانشگاه بیان كرد: برای شروع به تغییر، باید اولویت زندگی انسان، خداوند باشد

حجت الاسلام والمسلمین آقابابا با بیان اینکه برای تغییر باید اولویت زندگی انسان خدا باشد،گفت:مطالعه زندگی بزرگان،حذف رسانه هایی که باعث اتلاف عمر می شوند و دور ریختن افکار منفی از دیگر اقداماتی است که باید در زندگی برای تغییر انجام دهیم.

1399/01/07
|
14:12

برنامه «بدون انقضاء» رادیو گفت و گو در خصوص ترسیم در زندگی با حجت الاسلام والمسلمین آقابابا کارشناس مذهبی، امور دینی و تربیتی و مدرس حوزه و دانشگاه به صورت تلفنی گفتگو کرد.

حجت الاسلام والمسلمین آقابابا در آغاز از ترمیم در زندگی و مفهوم آن گفت و اظهار داشت: جبران گذشته، توبه و پاکسازی در زندگی معنای ترمیم است و برای این امر مهم حتما باید برای خوب شدن و خوب ماندن تصمیم گرفت. در کنار این تصمیم باید تلاش نیز وجود داشته باشد تا انسان به تغییر برسد.

وی به راهکارهای مهم تغییر در زندگی اشاره کرد و افزود: برای تغییر باید اولویت زندگی انسان خدا باشد و همچنین برای دست یابی به این تغییر، باید برخی از دوستان را تغییر دهیم و از زندگی حذف کنیم و در واقع باید کسانی که باعث پسروی انسان می شوند را کنار گذاشت. مطالعه زندگی بزرگان، حذف رسانه های منفور که باعث اتلاف عمر می شوند و دور ریختن افکار منفی از دیگر اقداماتی است که باید در زندگی برای تغییر انجام دهیم.

این کارشناس امور مذهبی، دینی و تربیتی تصریح کرد: در مغز همه انسان ها گفتگوهای ذهنی دائما در حال تکرار است؛ جنس این گفتگوها سرنوشت انسان را رقم می زند. اگر این گفتگوها منفی باشد، سرنوشت انسان نیز منفی خواهد بود و اگر این گفتگو ها مثبت باشد، سرنوشت انسان مثبت خواهد شد. بنابراین نباید افکار منفی را به ذهن تان راه بدهید و حتما تلاش کنید، افکار مثبت را جایگزین افکار منفی کنید.

وی اضافه کرد: باید از مهربانی و رحمت خدا بیشتر بدانیم و هر زمان که افکار منفی که مزاحم زندگی می شوند به ذهن خطور کرد، باید کنار بگذاریم.

مدرس حوزه و دانشگاه ایمان به خدا را مقدمه اتکا به توانایی های انسان دانست و تاکید کرد: انسان باید به توانایی های خود نیز ایمان داشته باشد که از آن با عنوان خودباوری یاد می کنند. برای تغییر باید خودباوری را در زندگی داشته باشیم و دائما باید به خود یادآوری کرد «من می توانم» تا بتوانیم از پس کارهایی که به نظرمان مشکل می آیند، بر بیاییم.

وی درباره ضرورت خودباوری با ذکر یک نمونه گفت: چند روز پیش فردی با نشانه های سرماخوردگی به بیمارستان مراجعه می کنند و وقتی به او می گویند باید تست کرونا دهد زیرا مشکوک به کرونا است، از ترس سکته می کند و می میرد و بعد از مرگ نیز آزمایش کردند و مشخص شد، کرونا نداشته است! این افکار منفی به حدی در ذهن پرورش پیدا کرده است که باعث مرگ یک انسان شده است در حالی که اگر باور داشت که حتی در صورتی که کرونا دارد می تواند از پس بیماری بر بیاید و روحیه خود را حفظ می کرد، الان زنده بود.

دسترسی سریع
بدون انقضاء