بدون انقضاء پنجشنبه و جمعه از ساعت 13:30 به مدت 50 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون انقضاء

رئیس انجمن بیهوشی و مراقبت های ویژه ایران: افزایش تعداد متخصصان بیهوشی مبتلا به کرونا

علیرضا سلیمی گفت: تعداد مبتلایان متخصصان بیهوشی که در آی سی یو بستری شده اند فوق العاده زیاد است. همکارانی را این روزها از دست دادیم ولی مردانه ایستاده اند و افتخار می کنند که به هم میهنانشان و مردم دنیا دارند خدمت می کنند.

1399/01/24
|
13:15

برنامه «بدون انقضاء» رادیو گفت و گو با دکتر علیرضا سلیمی رئیس انجمن بیهوشی و مراقبت های ویژه ایران به صورت تلفنی گفتگو کرد.

علیرضا سلیمی با بیهوشی را به عنوان یک تخصص کلیدی و جزو چهار تخصص پایه در بیمارستان ها معرفی کرد و گفت: متخصصان بیهوشی معمولا کارهای وسیعی انجام می دهند که یکی از این کارها برخورد با بیماران بدحال است. بیماران بد حال از اورژانس تا بخش و تا اتاق عمل و بخش های مراقبت های ویژه حضور دارند.

وی با اظهار به اینکه در این روزها طبیعی است قسمت عمده ای از برخورد با این بیماری کووید 19 با متخصصان بیهوشی باشد، ابراز کرد: حجم بیماران خیلی زیاد است کار متخصصان بیهوشی از قدیم الایام طاقت فرسا بوده و حالا بیشتر و خطرناکتر هم شده است.

رئیس انجمن بیهوشی و مراقبت های ویژه ایران متذکر شد: اگر بخواهم بگویم همه چیز ایده آل است تبعا اینطور نیست ما با کمبودهایی مواجه هستیم ولی همکاران با روحیه خوب تمام این کمی ها و کاستی ها را پوشش دادند و تا به امروز خدمت فوق العاده ای را به مردم ارائه دادند.

وی با اشاره به از خودگذشتگی و وجدان کاری تمامی کادر پزشکی در شرایط کنونی اظهار کرد: در آی سی یو جراحی بیمارستان مسیح دانشوری که الان 11 تخت فعال دارد سه تا متخصص بیهوشی کنار هم بستری شده اند. این صحنه شاید در دنیا دیده نشده و یا کمتر دیده باشید که سه متخصص بیهوشی کنار هم در آی سی یو خوابیده اند و دل انسان را به درد می آورد و آرزوی سلامتی برای همکارانم دارم.

سلیمی افزود: تعداد مبتلایان متخصصان بیهوشی که در آی سی یو بستری شده اند فوق العاده زیاد است. همکارانی را این روزها از دست دادیم ولی مردانه ایستاده اند و افتخار می کنند که به هم میهنانشان و مردم دنیا دارند خدمت می کنند.

دسترسی سریع
بدون انقضاء