بدون انقضاء پنجشنبه و جمعه از ساعت 13:30 به مدت 50 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون انقضاء

مسئول پشتیبانی ستاد كرونای بسیج جامعه پزشكی خراسان رضوی: احداث کارگاه ساخت محصولات حفاظتی و بهداشتی برای بیماران خاص

سید محمد قاضی اظهار کرد: با توجه به اینکه بیماران خاص برای درمان باید به بیمارستان بروند، کارگاهی را برای ساخت محصولات حفاظتی و بهداشتی تشکیل دادیم و این محصولات را در اختیار این بیماران قرار می دهیم.

1399/01/27
|
11:01

برنامه «بدون انقضاء» رادیو گفت و گو در خصوص تولید ماسک و اقلام بهداشتی برای بیماران خاص با دکتر سید محمد قاضی مسئول پشتیبانی ستاد کرونای بسیج جامعه پزشکی استان خراسان رضوی به صورت تلفنی گفتگو کرد.

سید محمد قاضی در آغاز با اشاره به توزیع بسته های بهداشتی در بین بیماران گفت: ستاد مبارزه با کرونای بسیج جامعه پزشکی از ابتدای شیوع بیماری، در زمینه های مختلف فعالیت کرده است و به صورت ویژه از ابتدای فروردین رسیدگی به بیماران خاص را در دستور کار قرار دادیم.

وی درباره بیماران خاص توضیح داد و گفت: این بیماران کسانی هستند که از نظر سطح سیستم ایمنی به دلیل داروهایی که مصرف می کنند، در سطح پایین تری هستند و در صورتی که به کرونا مبتلا شوند، سطح وسیع تری از ریه هایشان درگیر کرونا می شود و از سوی دیگر امکان ماندن در منزل را ندارند زیرا برای طی کردن روند درمان بیماری خود، باید در درمانگاه ها و بیمارستان ها حضور پیدا کنند.

وی ادامه داد: در این شرایط که بیماران خاص امکان رعایت قرنطینه را ندارند، تصمیم گرفتیم برای خروج این عزیزان از منزل، وسایل حفاظت شخصی را تهیه کنیم تا مشکلی برای تردد نداشته باشند و درصد ابتلا را به حداقل برسانیم.

مسئول پشتیبانی ستاد کرونای بسیج جامعه پزشکی استان خراسان رضوی با بیان اینکه در کارگاه تولیدی محلول های ضد عفونی دست، فرمول و آماده کرده ایم، عنوان کرد: به دلیل اینکه برای بیماران خاص نیاز است ماسک کاملا استرلیزه باشد و نکات بهداشتی را برون سپاری کردیم و خط تولید ماسک در آستان قدس رضوی انجام دادند و بعد از بسته بندی در اختیار ما در کارگاه قرار دادند تا در قالب یک پک، این محصولات را در اختیار بیماران خاص قرار دهیم.

قاضی اشاره کرد: تاکنون توانسته ایم عزیزان دیالیزی را کامل پوشش دهیم و بیماران تالاسمی و هموفیلی نیز تقریبا به طور کامل پوشش داده ایم اما بیماران عزیز سرطانی هنوز کار دارد اما منزل به منزل در خدمت آن ها هستیم. همچنین بیماران پیوند اعضا و بیماران ام اس نیز در اولویت بعدی قرار دارند و به زودی فرآیند خدمت رسانی به بیماران عزیز را نیز شروع می کنیم.

دسترسی سریع
بدون انقضاء