تجلی طاها دهه مهدویت از ساعت 9:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو گفت و گو

تجلي طاها

حجت الاسلام عبداللهی : جوانان بهترین افراد برای تحقق مهدویت هستند

مدیر گروه اخلاق مرکز تخصصی مهدویت گفت : بهترین افرادی که می توانند امام زمان(عج) را در مسیر خود یاری دهند جوانان و افرادی هستند که روحیه جوان دارند چرا که پر شور و آینده گرا هستند و برای رسیدن به آن تلاش می کند.

1399/01/18
|
10:45
|

برنامه " تجلی طاها " ویژه دهه مهدویت با موضوع جوان و تمدن نوین اسلامی و آمادگی برای ظهور در ارتباط تلفنی با حجت الاسلام ابراهیم عبداللهی ، استاد مرکز تخصصی مهدویت قم روانه آنتن رادیو گفت و گو شد.

حجت الاسلام ابراهیم عبداللهی در آغاز عنوان کرد : از آنجایی که آینده جهان موضوع بسیار مهمی است و ذهن همه افراد به این موضوع گرایش دارد که در آینده چه اتفاقی می افتد و آیا آینده روشنی وجود دارد یا خیر ، مباحثی چون آینده پژوهی مطرح می شود.

وی افزود: دو نظریه کلی در خصوص آینده وجود دارد .نظریه نخست عقیده دارد آینده تاریک است و پس از آن که ما می میریم و اتفاق خاصی نمی افتد. به این معنا که نیستی حاکم می شود و معاد و جهنم و ... وجود ندارد.

مدیر گروه اخلاق مرکز تخصصی مهدویت نظریه دوم در خصوص آینده را تشریح کرد و گفت : این نظریه که بر اساس قرآن و اسلام بنا شده است و تمام ادیان آسمانی آن را قبول عقیده دارد اتفاقات بسیار بزرگی رخ خواهد داد که اصلی ترین آن ظهور امام زمان (عج) است .

حجت الاسلام عبداللهی در ادامه برنامه " تجلی طاها " رادیو گفت و گو به ضرورت نقش جوانان برای مهیا شدن زمینه ظهور اشاره و اظهار کرد : بهترین افرادی که می توانند این امام را در مسیر خود یاری دهند جوانان و افرادی هستند که روحیه جوان دارند چرا که پر شور و آینده گرا هستند ، آینده خود را زیبا می بینند و برای رسیدن به آن تلاش می کنند.

وی افزود : ما نباید از کمترین کار برای ظهور حضرت مهدی(عج) دریغ کنیم چرا که آینده روشن است و خداوند فضای بزرگی را برای ما فراهم کرده است و مردم به ویژه جوانان باید دلهایشان را آماده پذیرش این امام نورانی کنند.

مدیر گروه اخلاق مرکز تخصصی ، مهدویت را تحقق همه آرزوهای فردی و اجتماعی تعریف کرد و گفت: دوران ظهور و مهدویت زمان تحقق تمام زیبایی های قران است و تمام خوبیها در زمان ظهور امام مهدی (عج) نمایان می شود.

حجت الاسلام عبداللهی خاطر نشان کرد : یک جوان اولا باید این آینده را باور داشته باشد و معرفت و شناخت کامل نسبت به حضرت مهدی (عج) پیدا کند . گام دوم این است که آینده ظهور را به شدت دوست داشته باشد، آن را با هیچ چیزی عوض نکند و قلبش را از محبت ایشان لبریز کند.

وی در پایان مصاحبه تلفنی با رادیو گفت و گو تاکید کرد : جوانان معمولا اراده دارند اما پایدار نیست برای تحقق مهدویت باید اراده ماندگار داشته باشیم و هر آنچه که ممکن و لازم است برای حضرت مهدی(عج) انجام دهیم.

دسترسی سریع
تجلی طاها