جرعه ای از ماه ماه رمضان از ساعت 19:30 به مدت 75 دقیقه

رادیو گفت و گو

جرعه اي از ماه

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف: توزیع 110 هزار بسته معیشتی بین نیازمندان مجاور امامزادگان در ماه رمضان

حجت الاسلام عادل گفت: 110 هزار بسته معیشتی در ماه مبارک رمضان بین نیازمندانِ مجاور امامزادگان توزیع خواهد شد.

1399/02/01
|
10:27

برنامه "صبح و گفتگو" با موضوع آغاز رزمایش ضیافت همدلی همزمان با ماه مبارک رمضان و در ارتباط تلفنی با حجت الاسلام و المسلمین عادل معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه از آنتن رادیو گفت و گو پخش شد.

حجت الاسلام عادل در مصاحبه با رادیو گفت وگو اظهار کرد: بخشی از موقوفات مربوط به توزیع افطاری و سحری در برخی شبهای ماه مبارک رمضان است.

وی افزود: سازمان اوقاف با توجه به اینکه ماه مبارک رمضان ماه امیرالمومنین و کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (علیهماالسلام) است و سیره اهل بیت هم رسیدگی به ضعفا و دستگیری از نیازمندان بوده و همچنین بر اساس تأکید مقام معظم رهبری بر رزمایش کمک مومنانه، برنامه هایی را برای این ماه در نظر گرفته است.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه از تهیه 110 هزار بسته معیشتی با کمک متولیان و موقوفات غیرمتصرفی و توسط مراکز اوقاف امامزمادگان در مرحله اول خبرداد و گفت: این بسته های معیشتی در ماه مبارک رمضان توسط هیئت امنای امامزادگان، بین نیازمندانِ مجاور امامزادگان توزیع خواهد شد.

حجت الاسلام عادل عنوان کرد: مخاطبان رادیو گفت و گو و خیرین برای مشارکت در این طرح می توانند به سایت سازمان اوقاف مراجعه کنند و در بخش "میز خدمت"، امامزاده محل شهر خود را انتخاب و وجه مورد نظر را به عنوان خیّر مقیّد واریز کنند.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به اینکه امسال امکان برگزاری مراسمات حضوری در ماه مبارک رمضان وجود ندارد گفت: جلسات قرآن و کرسی های تفسیر قرآن در مساجد و امامزادگان هر ساله رونق داشت و مردم هم بهره می بردند اما امسال با هماهنگی مراکز صدا و سیمای استان ها مراسم ترتیل خوانی قرآن کریم بدون حضور مستمعان و از شبکه های استانی پخش خواهد شد.

حجت الاسلام عادل اضافه کرد: مناجات خوانی در لحظه سحر و افطار نیز بدون حضور مستمعین و از شبکه های استانی پخش می شود ضمن اینکه هر یک از بقاع متبرکه سطح یک و دو نیز کانال پیام رسان دارند و برنامه های مسابقات فرهنگی و قرآنی را در فضای مجازی منتشر می کنند.

دسترسی سریع
جرعه ای از ماه