جرعه ای از ماه ماه رمضان از ساعت 19:30 به مدت 75 دقیقه

رادیو گفت و گو

جرعه اي از ماه

حجت الاسلام سامانی: قبولی اعمال در ماه رمضان بیشتر از دیگر ماه های سال است

معاون فرهنگی آموزشی و پژوهشی اداره کل تبلیغات اسلامی تهران با بیان اینکه قبولی اعمال انسان در این ماه مبارک به مراتب بیشتر از سایر ماه هاست گفت: نفس های روزه داران مومن تسبیح خداوند است.

1399/02/03
|
10:15

برنامه "صبح و گفتگو" ویژه فرارسیدن ماه مبارک رمضان و در ارتباط تلفنی با حجت الاسلام و المسلمین وحید بابادایی سامانی معاون فرهنگی آموزشی و پژوهشی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران از آنتن رادیو گفت و گو پخش شد.

حجت الاسلام سامانی در برنامه "صبح و گفتگو" بیان کرد: ماه مبارک رمضان در پیش است ماهی که همه ما منتظرش بودیم.

معاون فرهنگی آموزشی و پژوهشی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران با اشاره به فضایل ماه مبارک رمضان گفت: معمولا دعای مومنان این است که برای ماه رمضان بعدی زنده باشند تا از فضایل آن بهره مند شوند. این ماه، ماه نزول قرآن و دیگر کتاب های آسمانی، ذوب شدن گناهان، تهذیب نفس است.

وی با بیان اینکه قبولی اعمال انسان در این ماه مبارک به مراتب بیشتر از سایر ماه هاست افزود: حتی نفس های روزه داران مومن به عنوان تسبیح خداوند و خواب روزه دار هم جزو عبادات محسوب می شود.

حجت الاسلام سامانی در بخش دیگر اظهارات خود گفت: ماه رمضان امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا و سختی های وارد شده به مردم ماه رمضان متفاوتی خواهد بود، هر سال مومنان در مساجد و اماکن دینی حاضر می شدند اما امسال این امکان را ندارند و باید در خانه بمانند.

معاون فرهنگی آموزشی و پژوهشی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران ادامه داد: البته در این شرایط سخت هم می توان دعا و مناجات و شب زنده داری کرد و خانواده ها می توانند از این فرصت برای تلاوت هر چه بیشتر قرآن کریم استفاده کنند.

حجت الاسلام سامانی با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری بر اجرای رزمایش سراسری کمک مومنانه و همچنین ثواب بالای صدقه و افطاری دادن بیان داشت: مومنان می توانند در این شرایط بحرانی در این رزمایش شرکت کرده و به کسانی که از این شرایط آسیب دیدند و وضعیت معیشتی خوبی ندارند کمک کنند.

دسترسی سریع
جرعه ای از ماه