جرعه ای از ماه ماه رمضان از ساعت 19:30 به مدت 75 دقیقه

رادیو گفت و گو

جرعه اي از ماه

یك كارشناس مذهبی: فایده دعای فرج به خودمان برمی گردد

حجت الاسلام میرعماد گفت: اگر برای سلامتی و تعجیل در فرج حضرت مهدی (عج) دعا کنیم امام چند برابر آن دعا را به خودمان برمی گرداند.

1399/02/29
|
09:45
|

به گزارش "سرویس فرهنگی" سایت خبری تحلیلی رادیو گفت و گو، حجت الاسلام دکتر محمد پویا مفرد و حجت الاسلام حسین میرعماد دو تن از کارشناسان مذهبی با حضور در ویژه برنامه "جرعه‌ای از ماه" درباره برکات دعا برای ظهور گفتگو کردند.

حجت الاسلام پویا مفرد اظهار کرد: بر اساس روایات متعدد، دعا برای ظهور و فرج امام زمان (عج) یک عبادت و بخشی از اعمال انتظار محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه دعا برای امام زمان (عج) به فرد دعاکننده فایده بسیار زیادی می‌رساند گفت: مهم ترین خاصیت دعا برای ظهور، حل مشکلات انسانهاست و به فرموده خود امام زمان (عج) دعا برای تعجیل در فرج، موجب گشایش در کارها و مشکلات خودمان خواهد شد.

در ادامه این ویژه برنامه رادیو گفت و گو، حجت الاسلام میرعماد با اشاره به برکات دعا برای ظهور امام زمان (عج) گفت: هر دعای ما برای تعجیل ظهور امام زمان (عج) اثرگذار است و زمان ظهور حضرت حجت را حتی یک روز هم که شده جلو می‌اندازد.

این کارشناس مذهبی اظهار کرد: هر قدمی که در راه امام زمان برداریم حضرت بیشتر و بهتر به ما پاسخ می‌دهند و اگر برای سلامتی و تعجیل در فرج حضرت دعا کنیم امام چند برابر آن دعا را به خودمان برمی گرداند.

حجت الاسلام میرعماد در ادامه به داستانی از دعای امام هادی (ع) برای فرد سنی مذهبی اشاره کرد که با هم می‌خوانیم:

"عبدالرحمان اصفهانی" شخصی سنی مذهب بوده که در زمان امامت امام هادی (ع) شیعه شده است، او درباره شیعه شدن خود اینطور می‌گوید: "در ایام جوانی خیلی فقیر بودم اما در سخنوری تبحر داشتم، عده‌ای می‌خواستند برای شکایت به نزد متوکل بروند و مرا هم با خود بردند وقتی به قصر متوکل رسیدیم شنیدم که دستور جلب امام را صادر کردند. ساعتی گذشت دیدم فردی نورانی در حال آمدن به قصر است تا چشمم به این آقا افتاد محبتش در دلم نشست و در دلم دعا می‌کردم که خدا شر متوکل را از سر این آقا یعنی امام هادی بردارد، حضرت همینطور که از کنار مردم عبور می‌کرد به من نگاهی کرد و گفت دعایت مستجاب شد و در حقم اینگونه دعا کرد که خدا عمرت را طولانی و مالت را با برکت و فرزندان زیادی نصیبت کند و وقتی به اصفهان برگشتم به برکت دعای امام ثروتمند و دارای ده اولاد صالح شدم و عمرم هم طولانی شد. "

حجت الاسلام میرعماد گفت: این فرد سنی مذهب با یک دعا برای امام، اینگونه حاجت روا شد ما که شیعه هستیم با دعا برای امام زمان می‌توانیم توجه امام را به خودمان جلب کنیم و از برکات فراوان دعای ایشان بهره مند شویم.

وقتی اهل بیت (ع) تنها نسخه شفابخش را دعا برای تعجیل در فرج حضرت می‌دانند چرا از دعا برای امام زمان دریغ می‌کنیم و توجهی نداریم؟! بیاییم در لحظات ناب افطار و سحر و قنوت نمازهایمان برای فرج امام زمان(عج) دعا کنیم و با خدا عهد ببندیم که همیشه دعاگوی ظهور یوسف فاطمه باشیم.

دسترسی سریع
جرعه ای از ماه