جرعه ای از ماه ماه رمضان از ساعت 19:30 به مدت 75 دقیقه

رادیو گفت و گو

جرعه اي از ماه

شرط قبولی نماز و روزه چیست؟

یک کارشناس مذهبی گفت: شرط قبولی عبادات و نماز و روزه ها ولایت اهل بیت (ع) و امام زمان است.

1399/03/04
|
09:00
|

به گزارش "سرویس فرهنگی" سایت رادیو گفت وگو، حجت الاسلام دکتر محمد پویا مفرد کارشناس مذهبی در ویژه برنامه "جرعه ای از ماه" درباره وداع با ماه مبارک رمضان گفت: دعای وداع امام سجاد (ع) در کتاب "صحیفه سجادیه" در حد یک زیارتنامه است.

وی اظهار کرد: امام سجاد (ع) چنان عارفانه و سوزناک با این ماه حرف می زنند که گویا بر سر مزار بزرگی رفته اند و این یعنی ماه رمضان می فهمد و این ما هستیم که نمی فهمیم.

حجت الاسلام پویا مفرد وداع امام سجاد (ع) با ضیافت الهی ماه رمضان را از وداع فرزند با والدین و یا دو دوست و یار همیشگی و صمیمی جانکاه تر توصیف کرد و گفت: ما در ماه های دیگر از این خواص عجیب و برکات فاصله می گیریم و به خاطر همین است که وداع با چنین ماهی سخت است.

همچنین در ادامه این ویژه برنامه، حجت الاسلام حسین میرعماد کارشناس مذهبی بیان کرد: حال که ماه رمضان تمام شده ای کاش جزو بخشیده شدگان باشیم نه محرومان.

وی گفت: ما در دعای "وداع با ماه رمضان" از خداوند می خواهیم که به حق کلمات تامه خود یعنی چهارده معصوم (ع) گناهان ما را ببخشد و از آلودگی های گناه پاک کند و نماز و روزه و عباداتمان را به بهترین وجه ممکن قبول کند و ما را به خاطر پیامبر (ص) و امیر مومنان (ع) و حضرت فاطمه (س) ببخشد.

این کارشناس مذهبی متذکر شد: البته قبولی عبادات به نحو احسن شرط دارد آن هم ولایت اهل بیت (ع) است؛ همانطوری که نماز خواندن بدون وضو و تیمم قبول نیست بدون ولایت امام زمان (عج) هم نماز و عبادات ما قبول نمی شوند.

حجت الاسلام میرعماد بیان کرد: ما در دعای وداع با ماه مبارک رمضان از خدا می خواهیم که ما را به همه خیرات مطلوب برساند که خیر مطلوب هم ولایت اهل بیت (ع) و ظهور امام زمان (عج) است.

دسترسی سریع
جرعه ای از ماه