از بالفور تا معامله قرن شنبه تا چهارشنبه از ساعت 21:00 به مدت 50 دقیقه

رادیو گفت و گو

از بالفور تا معامله قرن

یك كارشناس عرصه بین الملل بیان كرد: باطل السحر توطئه جدید آمریکایی ها، حضور مردم فلسطین در صحنه است

یک کارشناس عرصه بین الملل گفت: باطل السحر توطئه جدید آمریکایی ها همین مقاومت و حضور مردم در صحنه و البته دل بریدن از کمک دولت های عربی و اسلامی است.

1397/02/09
|
10:00
|

برنامه «رویداد» رادیو گفت و گو با موضوع انتفاضه فلسطین و با حضور دکتر شکیبایی کارشناس عرصه بین الملل روانه آنتن شد.

دکتر شکیبایی با اشار به اینکه جمعه گذشته، پنجمین جمعه ای بود که مردم فلسطین در مقابله با سیاست های آمریکا، صهیونیست ها و غربی ها به خیابان ها آمدند و تحت نام جمعه جوانان انقلابی، با هدف بازگشت به وطن خودشان، راهپیمایی کردند.

وی افزود: در این مدت، صهیونیست ها با حمله به راهپیمایی مسالمت آمیز اهالی غزه که جمعه گذشته شهروندان اشغالی منطقه 1948 نیز به آنها اضافه شده بودند، 42 نفر از فلسطینی ها را به شهادت رساندند و تقریبا بیش از چهار هزار فلسطینی را هم زخمی کردند. در جمعه گذشته نیز سه فلسطینی شهید و 350 نفر از آنها نیز زخمی شدند.

این کارشناس عرصه بین الملل با بیان اینکه فلسطینی ها تا 24 اردیبهشت به این اقدام خود ادامه خواهند داد، اظهار کرد: 24 اردیبهشت سالروز اشغال فلسطین و انتقال سفارت آمریکا به پایتخت خود خوانده اسرائیل است. فکر می کنم باطل السحر توطئه جدید آمریکایی ها همین مقاومت و حضور مردم از صحنه و البته دل بریدن از کمک دولت های عربی و اسلامی است.

وی عنوان کرد: این حرکت مردم فلسطین چنان برای رژیم صهیونیستی دردناک است که آنها حتی پیش افکار عمومی و دوربین شبکه های تلویزیونی خارجی، اقدام به تیراندازی و کشتن مردم می کنند درحالیکه فلسطینی ها در دستانشان سلاحی ندارند.

دسترسی سریع
از بالفور تا معامله قرن