از بالفور تا معامله قرن شنبه تا چهارشنبه از ساعت 21:00 به مدت 50 دقیقه

رادیو گفت و گو

از بالفور تا معامله قرن

كارشناس مسائل استراتژیك: اسرائیل مجموعه اقتصادی و سیاسی خطرناک به نفع استعمار است

یک کارشناس مسائل استراتژیک گفت: رژیم صهیونیستی یک کشور دست‌ساز با حمایت مستقیم کشورهای اروپایی و آمریکاست که بزرگ‌ترین تهدید برای ایران به شمار می‌آید.

1397/03/19
|
10:00
|

برنامه "گفت‌وگوی سیاسی" با موضوع(بررسی جایگاه اندیشه فلسطین،قدس شریف وحمایت از مردم مظلوم فلسطین در گفتمان امام خمینی) با حضور حجت‌الاسلام سیدمهدی رفیعی‌راد، کارشناس مسائل استراتژیک روانه آنتن شبکه رادیو گفت‌وگو شد.

حجت‌الاسلام سیدمهدی رفیعی‌راد در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو عنوان کرد: اسرائیل عناصر ساواک را برای شکنجه انقلابیون آموزش می‌داد. لذا یک دشمنی ماهوی میان انقلاب اسلامی و اسرائیل وجود دارد که این دشمنی قبل از پیروزی انقلاب اسلامی وجود داشت و ادامه آن پس از پیروزی انقلاب اسلامی خودش را نشان داد و امام‌خمینی نیز این مساله را اظهار کردند.

وی افزود: از طرفی ما برای دشمنی با اسرائیل دکترین قرآنی داریم، لذا دشمنی ما با اسرائیل بنا به دلیل نظر فردی امام‌خمینی نبود و ایشان مساله فلسطین را ابتدا به عنوان یک مساله انسانی، بعد ایمانی و مذهبی مطرح کردند. در آیات 39 و 40 سروه حج به این امر مستقیم اشاره شده است. از سویی اگر بخواهیم اسرائیل را خارج از مطبوعات و کتاب‌های مرسوم بشناسیم، تصور کنیم که یک نظام مافیایی در صدد دستیابی به یک نظام سیاسی باشد و به این نظام دست پیدا کند، به چه شکلی جلوه می‌کند؟ جلوه آن در نظام اسرائیل هویداست.

این کارشناس مسائل استراتژیک ادامه داد: بنابراین اسرائیلی که می‌شناسیم از بعد اینکه امپراطوری عثمانی از انگلستان در خاتمه جنگ جهانی اول شکست خورد و مناطقی از این امپراطوری تحت سیطره و اداره انگلستان درآمد، از همان زمان بحث به وجود آوردن رژیم جعلی اسرائیل آغاز شد. بنابراین این رژیم جعلی از ابتدای شکل‌گیری به عنوان یک مجموعه خطرناک اقتصادی، سیاسی و امنیتی به نفع استعمار و جهان استعمار عمل می‌کند.

حجت‌الاسلام سیدمهدی رفیعی‌راد گفت: بنابراین اگر فارغ از بحث اعتقادی و سیاسی بخواهیم به رژیم صهیونیستی نگاه کنیم، چنین رژیمی در دنیا سابقه ندارد و رژیم صهیونیستی نخستین و آخرین پدیده است که به وجود آمده است، لذا مخالفت ما، مخالفتی است که تمام انسان‌های آزادیخواه آن‌را می‌پذیرند. این کشور مشروعیتی ندارد، زیرا برای مشروعیت باید از چند رکن برخوردار باشد، از جمله اینکه مردم و سرزمینی هستند، فارغ از نظام سیاسی حاکم که ممکن است تغییر کند. اما درباره رژیم صهیونیستی چنین چیزی موضوعیت ندارد.

وی افزود: زیرا هم سرزمین و هم مردم رژیم صهیونیستی غصبی هستند. به نظرم تقریبا 130 هزار یهودی ایرانی به آنجا مهاجرت کردند و یک کشور 8 میلیونی دست‌ساز است. به عبارتی یک کشور دست‌ساز درست کردند و با حمایت مستقیم و کشورهای اروپایی و خود آمریکا سرپاست و این کشور به عنوان بزرگ‌ترین تهدید برای ایران به شمار می‌آید، چنانکه رهبر انقلاب در دیداری که با مسئولان سیاسی عالی‌رتبه کشور داشتند، اشاره کردند بحث اسرائیل تنها مخالفت با یک نظام سیاسی در ایران نیست بلکه آنها با ایرانیت ما هم مخالف هستند.

این کارشناس مسائل استراتژیک ادامه داد: برای همین بنیانگذار انقلاب اسلامی، در راستای احقاق کلمه حق نظام جمهوری اسلامی را برپا کرد، به رژیم اسرائیل به عنوان غده سرطانی اشاره می‌کنند که باید از بین برود. در نگاه نخست اسرائیل برای حفاظت از انسانیت باید از بین برود.


دسترسی سریع
از بالفور تا معامله قرن