از بالفور تا معامله قرن شنبه تا چهارشنبه از ساعت 21:00 به مدت 50 دقیقه

رادیو گفت و گو

از بالفور تا معامله قرن

یك كارشناس مسائل غرب آسیا، با اشاره به سفر ترامپ به خاورمیانه : دور جدیدی از مذاکرات سازش با صهیونیست ها در پیش است

یک کارشناس مسائل غرب آسیا، گفت: 69 سال است که صهیونیست‌ها این منطقه را اشغال کرده اند و علی رغم تلاش‌های زیادی که انجام داده‌اند، نتوانسته‌اند انتفاضه ملت فلسطین را خاموش کنند و شاهد شعله ور شدن انتفاضه سوم هستیم.

1396/02/26
|
12:00

حسین حاجی در مصاحبه با برنامه «بدون خط خوردگی »رادیو گفت وگو، با بیان اینکه ظلم ستیزی و صهیونیست ستیزی ریشه در عمق و جان ملت فلسطین دارد، افزود: عوامل فشار بر روح و جان مردم فلسطین در یک دهه گذشته شیب تندتری گرفته تا این ملت دست از مبارزه با صهیونیست‌ها بردارند ولی هیچ کدام از این فشارها نتوانسته‌اند خللی در این اراده ایجاد کند.

وی با بیان اینکه برخی از رهبران سیاسی فلسطین با انجام برخی از توافقات با رژیم اشغالگر صهیونیستی ظلم آشکاری را به مردم این منطقه کرده‌اند و با بی تفاوتی از خواسته‌های ملت فلسطین عبور کرده‌اند، افزود: متاسفانه همچنان شاهد استمرار بی تفاوتی‌هایی سازمان های بین المللی و حقوق بشری درارتباط با اعاده حقوق ملت فلسطین هستیم.

این کارشناس مسائل خاورمیانه ،به سفر اخیر محمودعباس رئیس تشکیلات خودگران فلسطینی به آمریکا و ملاقات وی با ترامپ اشاره کرد و افزود: در چند روز آینده نیز ترامپ سفری به خاورمیانه از جمله عربستان و رژیم اشغالگر صهیونیستی خواهد کرد و به نظر می رسد آنها درصدد هستند که دور جدیدی از مذاکرات سازش را ترتیب دهند و کشورهای منطقه را همراه خود کنند.

وی با اشاره به برخی انتقادهایی که نسبت به منشور جدید حماس منتشر شده است، گفت: هیچ کدام از این عقب نشینی ها تاثیری بر مقاومت و آرمان خواهی مردم فلسطین ندارد چرا که این عناصر در عمق و جان ملت فلسطین نهادینه شده است.

دسترسی سریع
از بالفور تا معامله قرن