به نام پدران سرزمینم میلاد امام علی(ع) از ساعت 9:00 به مدت 180 دقیقه

رادیو گفت و گو

به نام پدران سرزمينم

محمدمهدی فخری زاده در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو: شهید فخری‌زاده به تمام معنا پدر بود

محمدمهدی فخری‌زاده اظهار کرد: شهید فخری زاده همه ویژگی‌های یک پدر را به حد اعلا داشت.

1399/12/08
|
09:34
|

رادیو گفت‌وگو در ویژه برنامه روز پدر با عنوان «به نام پدران سرزمینم» با دکتر محمدمهدی فخری زاده فرزند شهید فخری زاده و دکتر حامد فخری زاده فرزند شهید فخری زاده گفتگو کرد.

محمدمهدی فخری‌زاده با اظهار به اینکه شهید فخری زاده تماما پدر بود، تصریح کرد: ایشان همه ویژگی‌های یک پدر را به حد اعلا داشت. از مهربانی و بزرگواری و بزرگ منشی یک پدر تا آنجایی که حامی و پشتیبان و راهنما و آموزگار باشد. ایشان به تمام معنا پدر بود و ما با ایشان آن چیزی که در یک پدر می‌توان دید و تصور کرد را تجربه کردیم.

وی به خصوصیات اخلاقی شهید فخری زاده به عنوان یک پدر اشاره کرد و گفت: پدر آن مسایلی که در راستای اهداف بود راهنمایی می‌کرد و سعی می‌کرد بیشتر مسیر را باز کند و تصمیم گیری را بر عهده خود‌مان می‌گذاشت. آنچه که به ذهنش می‌رسید و در توانش بود در اختیار قرار می‌گذاشت از نظر مشورت و اجازه می‌داد خود ما تصمیم نهایی را بر مبنای اهداف و تفکراتمان بگیریم.

محمدمهدی فخری‌زاده با اشاره به سخنان رهبر انقلاب در خصوص شهید فخری زاده اظهار کرد: ایشان فرمودند شهید فخری زاده بزرگترین و قدیمی ترین عالم هسته‌ای ما بود. در دیدار اخیر نیز ایشان مجددا بر روی کم نظیر بودن اخلاص پدر تکیه داشتند. دیدار با رهبری بسیار جو صمیمی و آرامبخشی بود.

در ادامه حامد فخری‌زاده فرزند شهید فخری زاده در توصیف پدر خود تاکید کرد: ایشان بند بند وجودش نه تنها یک پدر بلکه یک برادر و یک رفیق بود. ایشان نه تنها برای کل خانواده بلکه برای هر کسی که به ایشان مراجعه می‌کرد این ویژگی را داشت.

وی یادآور شد: پدر با همه مسایل امنیتی که داشت همیشه بلا استثنا تاسوعا و عاشورا و شب‌های احیا مسجد بود. خیلی پیش می‌آمد که جوانان و نوجوانان به ایشان مراجعه می‌کردند و من احساس می‌کنم که ایشان دارد با من یا برادرم صحبت می‌کنند. آنچنان با اینها گرم می‌گرفت و رابطه عمیق و صمیمی و پدرانه‌ای برقرار می‌کرد که گویا دارد با فرزند خودش برقرار می‌کند.

حامد فخری‌زاده به شیوه‌های تعلیمی و تربیتی شهید فخری زاده اشاره و بیان کرد: هیچ موقع یاد ندارم که پدر به طور مستقیم در مورد یک موضوعی نظر تائیدی یا انکاری داده باشد و همیشه سعی می‌کرد مسیر و شرایط را فراهم کند و قدرت تصمیم گیری را ایجاد می‌کرد تا ما خودمان تصمیم بگیریم.

دسترسی سریع
به نام پدران سرزمینم