غرق‌شدگان فضای مجازی گوشی‌ها را کنار بگذارند

امروزه والدین کارهای روزمره مانند خرید، انجام امور اداری و بانکی و... را با اینترنت به‌راحتی انجام می‌دهند. همین امر باعث شده که ساعت حضورشان در فضای مجازی بیشتر شود.

سبک زندگی امروزه باعث شده تا افراد بیشتر وقت خود را در فضای مجازی سپری کنند. جذابیت‌های شبکه‌های اجتماعی هم گاهی سبب حضور بی‌هدف کاربران در این فضا می‌شود. پدر و مادرها هم امروز یکی از استفاده‌کنندگان فضای مجازی هستند.

اما گاهی برخی والدین حضور افراطی در فضای مجازی دارند. والدین غرق شده در شبکه‌های اجتماعی حاصل استفاده نادرست و کنترل نشده از فضای مجازی هستند به‌طوری که برخی از آن‌ها به‌جای گذراندن وقت با فرزندان خود و پاسخ به نیاز عاطفی آن‌ها بیشتر وقت خود را در صفحات مجازی می‌گذرانند، غافل از اینکه این بی‌توجهی نتیجه‌ای جز کمرنگ شدن نقش تربیتی آن‌ها در خانواده و رشد کودکان ناآرام، گوشه‌گیر و تندخو نخواهد داشت.

پس اگر آینده فرزندانتان برایتان مهم است به این نکات توجه کنید. ساعات استفاده از گوشی هوشمند و حضور در شبکه‌های اجتماعی را کاهش دهید. پاسخگویی به سؤالات فرزندانتان را در اولویت قرار دهید و حتماً زمان کافی برای این کار در نظر بگیرید.

هنگام صحبت با فرزندانتان گوشی خود را کنار بگذارید و به آن‌ها نشان دهید که حواستان معطوف به آن‌هاست. از محتوای موجود در شبکه‌های اجتماعی برای ارتباط بهتر با فرزندانتان استفاده کنید. شما الگوی فرزندانتان هستید پس سعی کنید در استفاده از شبکه‌های اجتماعی هم برایشان الگو باشید.

1401/02/19
|
09:00
دسترسی سریع