روزنامه وطن امروز؛ تقدیر سازمان ملل از ارتش ایران

فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به حضور این نیرو در دریای سرخ در فاصله بیش از 2 هزار و 200 كیلومتری از كشورمان، اظهار داشت: همرزمان من در نیروی دریایی به انجام اسكورت كشتی‌ها مبادرت می‌كنند تا امنیت این شاهرگ اقتصادی با اقتدار تأمین شود.

1401/04/06
|
12:26

امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش حضور این نیرو در آب‌های آزاد در برابر دشمنان را نشان‌دهنده اقتدار نظام اسلامی و ملت ایران دانست و گفت: همواره با حضور در محدوده مأموریتی و عملیاتی اجازه نداده‌ایم تعدی به كشتی‌های ایرانی صورت گیرد.

دریادار ایرانی امنیت منطقه و ایمنی دریانوردی را با مشاركت كشور‌های منطقه قابل تحقق دانست و عنوان كرد: امروز با كشور‌های همسایه تفاهمنامه‌ها و قرارداد‌های امنیتی به ‌صورت دوجانبه و چندجانبه داریم و برای حضور بهتر در صحنه عمل، تمرینات مشتركی را هم در دستور كار قرار داده‌ایم كه بنا بر برنامه زمان‌بندی در حال انجام است؛ همچنین نشست‌های ستادی و گروه‌های عملیاتی به طور مرتب برقرار است. فرمانده نیروی دریایی ارتش تأمین امنیت كشتی‌های تجاری را شاخص بسیار مهمی عنوان و خاطرنشان كرد: كشور‌های دیگر امتیاز بالایی را از منظر این شاخص به جمهوری اسلامی ایران می‌دهند. امسال نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در جامعه جهانی و از طریق سازمان ملل مورد تقدیر قرار گرفته است. در متنی كه به ایران تقدیم شده است و بزودی در اختیار رسانه‌ها قرار خواهد گرفت، به‌ صراحت از عملكرد نیروی دریایی ارتش در آب‌های بین‌المللی تقدیر شده است.

دسترسی سریع