خبرگزاری فارس: برپایی دهه «امام شناسی» در رادیو گفت و گو

«دهه امام شناسی» از سوم تا چهاردهم خرداد در رادیو گفت وگو برگزار می شود.

1399/03/07
|
14:03

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون خبرگزاری فارس، در سومین سال پیاپی رادیو گفت و گو اقدام به تبین و تحلیل بیشتر مفاهیم اصلی جمهوری اسلامی که همانا شناخت بیشتر امام و رهبری است کرده و در همین راستا 11 برنامه مختلف تدارک دیده است.

اهمیت شناخت همه جانبه ی بنیانگذار انقلاب و بهره مندی از اندیشه های رهبری امروز جزو ضروریات و رسالت اول هر رسانه ایست. رادیو گفت و گو در راستای وظیفه برنامه سازی و جریان سازی خود در رسانه ملی برای سومین سال پیاپی اقدام به برگزاری دهه امام شناسی و پرداختن به موضوعات مرتبط با امام خمینی ره و مقام معظم رهبری کرده است.

اهمیت بنیان خانواده یکی از اصلی ترین دغدغه های رهبری و مورد تاکید امام خمینی بوده که در برنامه "ترنج" و در یک ساعت حول محور ترویج و تبیین سبک زندگی امام خمینی (ره) و اندیشه های ایشان درخصوص «خانواده» به مخاطبان مشاوه و راهنمایی داده می شود و مرور اندیشه های حضرت امام خمینی (ره) درخصوص علم آموزی و کسب تخصص توسط جوانان در برنامه "بی قاب بی نقاب" بررسی می شود.

وصیت نامه امام خمینی ره خود نمود عینی یک دانشگاه است بدین منظور با بازخوانی بخش هایی از وصیت نامه امام خمینی (ره) با هدف مقابله با تحریف اندیشه های ایشان در ویژه برنامه «تا همیشه با امام» در 10 قسمت به تحلیل و ارزیابی پرداخته می شود.

حکمرانی مطلوب از شاخصه های اول در نظام اسلامی است که در دهه امام شناسی و در برنامه رهنما با نگاهی به مشخصه های حکمرانی مطلوب در نگاه امام خمینی (ره) این مهم به اطلاع مخاطبان می رسد.برنامه گفت و گوی اقتصادی با رویکردی متفاوت به عدالت اقتصادی در اندیشه امام خمینی (ره) می پردازد تا الگویی متناسب با جامعه امروز برای مخاطبان ایجاد کند.

همچنین به دلیل اهمیت زن و خانواده در نگاه بنیانگذار انقلاب ، گفت و گوی اجتماعی در روز رحلت امام خمینی به بحث زنان و خانواده در اندیشه امام خمینی (ره) اختصاص می یابد.

باتوجه به اینکه حضرت آیت اله خامنه ای رهبر معظم انقلاب بعد از شهادت سردار سلیمانی بحث قوی شدن را در تمام حوزه های مطرح کردند این کلید واژه در راس بسیاری از گفت و گو ها از جمله گفت وگوی علمی قرار گرفت تا دغدغه های ایشان را در جامعه نخبگانی بررسی کند.

دغدغه های فرهنگی امام خمینی (ره) در دوران حیات ایشان؛ دغدغه های فرهنگی مقام معظم رهبری از نفوذ تا ولنگاری فرهنگی هم سرفصل یازدهمین برنامه در دهه امام شناسی رادیو گفت و گو قرار گرفت تا برنامه گفت و گوی فرهنگی به تحلیل آن بپردازد.

در این میان برنامه گفت و گوی سیاسی هر روز ساعت 17:30 با رویکردی خاص به تبیین و تحلیل سبک شناسی و زیست سیاسی حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به صورت زنده می پردازد تا بتواند قسمتی از دریای مفاهیم در اندیشه های رهبری و نگاه بنیانگذار انقلاب اسلامی را به مخاطبان علاقه مند برساند.

دسترسی سریع