خبرگزاری دانشجو: از هر پنج زن یک نفر در آمریکا مورد تجاوز قرار گرفته است

خبرنگار پرس تی وی با ارائه آماری درخصوص زنان در آمریکا گفت: درحال حاضر 40 درصد زنان آمریکا سرپرست خانواده هستند و درآمد آن‌ها نسبت به مردان 20 درصد کمتر است. همچنین از هر 5 زن یک نفر مورد تجاوز قرار می‌گیرد.

1399/04/14
|
14:30

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، برنامه «گفتگوی سیاسی» رادیو گفتگو با موضوع حقوق بشر آمریکایی، جنایت جنگی، فساد و تروریسم دولتی در ایالات متحده و با حضور مرضیه هاشمی خبرنگار و مجری شبکه پرس تی وی روی آنتن رفت.

هاشمی با بیان اینکه دولت‌های آمریکا نماد جنایت محسوب می‌شوند، گفت: این جنایت‌ها هم در داخل و هم خارج از آمریکا دائم در حال وقوع است. ریشه آمریکا قتل عام سرخ پوست‌ها و پس از آن برده هاست و در واقع شکل گیری این کشور با محوریت ظلم بوده است.

* رد پای امریکایی در بسیاری کشور‌ها

وی درباره جنایت آمریکایی‌ها در خارج از کشور خودشان نیز توضیح داد و اظهار کرد: در طول تاریخ شاهد هستیم ردپای آمریکا در بسیاری کشور‌ها وجود داشته. طی مطالعاتی که در دانشگاه انجام دادم، متوجه شدم بسیاری از کودتا‌ها که در کشور‌های گوناگون به ویژه آمریکای لاتین صورت گرفته، با بازیگری آمریکایی‌ها شکل گرفته است.

وی ادامه داد: در حقیقت هر زمان یک دولت مردمی در آمریکا شکل می‌گرفت که خارج از کنترل و دستور آمریکا بود، بلافاصله رئیس جهور آن کشور همانند «آلنده» کشته می‌شد و فرد مورد نظرشان روی کار می‌آمد. رد پای این برخورد‌ها را می‌توان در تمام کشور‌های آمریکای لاتین مشاهده کرد. کوبا از 1959 تاکنون زیر بار ظلم آمریکا است، زیرا خواهان استقلال بود.

*ظلم امریکا جهان شمول است

خبرنگار و مجری شبکه پرس تی وی تصریح کرد: کمترین کشوری در دنیا وجود دارد که آمریکایی‌ها در آن حرکت ظالمانه‌ای انجام نداده باشند و درواقع رد پای آمریکایی‌ها را می‌توان در بسیاری کشور‌ها مشاهده کرد.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا در آمریکا حقوق زنان رعایت می‌شود، عنوان کرد: پاسخ به این سؤال بستگی به زاویه نگاه ما دارد. اگر از زاویه رسانه به ویژه هالیوود نگاه کنیم فکر می‌کنیم همه چیز برابر است و امکانات کاملاً برابری دارد، اما در واقعیت این موضوع وجود ندارد.

*وضعیت وخیم زنان سیاه پوست در امریکا

هاشمی با ارائه آماری در این خصوص ادامه داد: در حال حاضر 40 درصد زنان آمریکا سرپرست خانواده هستند و درآمد آن‌ها نسبت به آقایان حداقل 20 درصد کمتر است. البته وضعیت زنان سیاه پوست بدتر است. در آمریکا علیه زنان خشونت بسیار زیادی وجود دارد و حقوق شان تقریباً رعایت نمی‌شود.

وی اشاره کرد: مرکز کنترل پیشگیری‌ها در آمریکا اعلام کرده از هر پنج زن حداقل یک نفر در طول زندگی مورد تجاوز قرار می‌گیرد و همچنین بر اساس یک آمار بین الملل آمریکا جزو 10 کشور نا امن برای زنان است. البته آمار تجاوز به زنان رسمی است و بیشتر زنانی که به اشکال مختلف مورد تجاوز قرار می‌گیرند به پلیس اطلاع نمی‌دهند. این موضوع در مورد سربازان زن آمریکایی بسیار بیشتر است و از هر لحاظ اذیت می‌شدند و اعتراف کردند اگر این موضوع را اطلاع می‌دادند، فرماندهان با سربازان زن برخورد می‌کردند.

دسترسی سریع