خبرگزاری تقریب: احتمال برگزاری نمایشگاه کتاب در نیمه دوم سال جاری

مشاور اجرایی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: درصورت صدور اجازه، از اواخر نیمه اول سال یا نیمه دوم سال جاری، نمایشگاه کتاب را برگزار کنیم.

1399/04/22
|
12:55

به گزارش حوزه فرهنگ و هنر خبرگزاری تقریب، "ایوب دهقانکار" مشاور اجرایی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مصاحبه با رادیو گفتگو درباره وضعیت آتی نمایشگاه کتاب تهران گفت: اگر این‌مهمان ناخوانده نبود امروز با یار مهربان مشغول وقت گذرانی بودیم. در ماه نخست سال به سر می‌بریم و زمان زیادی تا پایان سال فرصت داریم و امیدواریم نمایشگاه کتاب را به‌صورت حضوری و فیزیکی شاهد باشیم.

وی افزود: در صورت صدور این اجازه یا از اواخر نیمه اول سال و یا در نیمه دوم سال نمایشگاه را برگزار کنیم. نمایشگاه کتاب تهران به قدری بزرگ است که ارزش صبر کردن برای برپایی را داشته باشد. برخی نهادها تعجیل کرده و خیلی‌زود زمان جایگزینی را برای نمایشگاه مطرح کردند و اتفاقا در آن‌روزها پیک کرونا را در پیش داشتیم.

مشاور اجرایی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه گفت: وزارت ارشاد و خانه کتاب وظیفه دارند حالت‌های جایگزین را برای ناشران در نظر بگیرند و قطعا سیاست حمایتی وزارت ارشاد بر این است که حتی‌الامکان در صورت عدم برپایی نمایشگاه، حالات جایگزین را در نظر بگیریم و برپایی مجازی یکی از پیشنهادات است. این هم که یارانه چگونه به‌دست کتابفروشان و ناشران برسد در دست بررسی است.

دهقانکار درباره پویش کتابخوانی در ایام قرنطینه گفت: اواخر سال 98 دستگاه‌ها به فکر پرکردن اوقات خانه‌نشینی مردم بودند و در وزارت ارشاد نیز چیزی بهتر از کتاب نیافتیم؛ بنابراین با همکاری مرکز فناوری رسانه‌های دیجیتال و ناشران الکترونیک کشور دست به‌کار شدیم.

مشاور اجرایی معاونت فرهنگی وزارت ارشاد همراهی و همکاری ناشران الکترونیک را ستودنی خواند و گفت: امسال یکی از بهترین سال‌های پویش کتاب بود که کتاب‌های کودک و بزرگسال را با تخفیفات 80 و 70 درصدی به دست مخاطبان رساندیم.

دسترسی سریع