شورای اسلامی شهر تهران: دولت به وعده های خود در تقویت حمل و نقل عمومی عمل کند

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران بر ضرورت اتخاذ تصمیمات سختگیرانه و قاطع برای جلوگیری از ابتلا به کووید 19 در تهران تاکید کرد.

1399/04/22
|
13:48

به گزارش معاونت ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تهران به نقل از ایلنا، علی اعطا درباره اجرای تصمیمات قاطع در تهران به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و کاهش بیماران مبتلا به کووید 19 اظهار داشت: در این خصوص مدیریت شهری تابع تصمیمات ستاد ملی کروناست چرا که درباره موضوع موضوع کرونا ستاد مدیریت بحران شکل گرفته است .

وی با بیان اینکه اعضای شورای شهر به عنوان نمایندگان مردم انتظار اقدامات و تصمیمات جدی در حوزه مبارزه با کرونا در تهران دارند؛ گفت: مدیریت شهری پیشنهادات خود را به صورت مکتوب و یا در جلسات و رسانه ها مطرح کرده است.

وی افزود: یکی از مسائلی که در حوزه مبارزه با کرونا مطرح شده موضوع حمل و نقل عمومی است که در حال حاضر در تهران حدود یک میلیون و 800 هزار نفر با مترو و دو میلیون نفر با اتوبوس جابجا می‌شوند؛ اکنون برغم اینکه در حدود نصف این آمار از حمل و نقل عمومی استفاده می کنند، اما با این حال، با این حجم از مسافر ناوگان حمل و نقل عمومی امکان اعمال سیاستهای فاصله‌گذاری اجتماعی را ندارد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: ناوگان حمل و نقل عمومی در شرایط کرونا و با توجه به سیاست فاصله‌گذاری اجتماعی تنها پاسخگوی جابجایی 400 تا 450 هزار مسافر خواهد بود.

به گفته اعطا؛ تامین اتوبوس و مینی بوس برای ناوگان حمل و نقل عمومی از جمله تعهدات دولت است که وعده هایی نیز در این خصوص داده شده اما اجرا نشده است .

وی با تاکید بر اینکه انتظار می‌رود تصمیمات قاطع تر و جدی‌تری برای مبارزه با شیوع کرونا در تهران اتخاذ شود، عنوان کرد: وقتی تعطیلی برخی مشاغل و دور کاری ادارات که در تمام کشورهای مبتلا به کرونا به رسمیت شناخته شده و دنبال می‌شود را جدی نمی گیریم شهر شلوغ می شود و امکان ابتلا افزایش می یابد .

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به تصمیم ستاد ملی کرونا برای ادامه اجرای طرح ترافیک در تهران گفت: ستاد ملی مبارزه با کرونا مرجع تصمیم‌گیری برای اجرا یا توقف طرح ترافیک پایتخت است و مدیریت شهری تابع مصوبات این ستاد است.

اعطا ادامه داد: در بحث طرح ترافیک با تصمیم ستاد ملی زمان آغاز طرح از ساعت 8 و نیم صبح در نظر گرفته شده تا شاغلین بتوانند قبل از این ساعت تردد کنند؛ همچنین بعد از ساعت دو و نیم امکان خروج رایگان از محدوده طرح وجود دارد.

به گفته اعطا اگر طرح ترافیک اعمال نشود سفرهای غیر ضروری در پایتخت افزایش خواهد یافت .

وی گفت: به جای اینکه طرح ترافیک اجرا نشود دولت باید به وعده های خود در حوزه تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی عمل کند .

سخنگوی شورای تهران با بیان اینکه عدم اجرای طرح ترافیک در تهران تبعاتی خواهد داشت، اظهار داشت: در شرایط کرونا تصمیمات ترافیکی مربوط به پایتخت در ستاد مدیریت بحران اتخاذ می شود و اگر این ستاد به این نتیجه برسد که طرح ترافیک اجرا نشود مدیریت شهری مصوبه ستاد را اجرا خواهد کرد.

اعطا که در برنامه رادیو گفتگو صحبت می کرد تاکید کرد: اما بررسی کارشناسان کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر نشان می‌دهد که عدم اجرای طرح ترافیک مشکلی را در پایتخت حل نخواهد کرد.

دسترسی سریع