ایلنا: 150 میلیون فقط پول تست کرونا دادیم

سعید آذری گفت: طبق بررسی های بنده از اسناد مالی حدود 150 میلیون تومان فقط پول تست هایی شده که در اهواز انجام دادیم.

1399/04/23
|
12:46

به گزارش ایلنا،سعید آذری مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان در برنامه "ورزش بدون ویرایش"درباره وضعیت باشگاه فولاد گفت: وضعیت در فولاد بر اساس واقعیات است.

وی افزود: طبق بررسی های بنده از اسناد مالی حدود 150 میلیون تومان فقط پول تست هایی شده که در اهواز انجام دادیم و با توجه به پروتکل های ابلاغ شده یعنی انجام تست در هر 10 روز یک بار مجدداً باید 150 میلیون تومان و شاید هم بیشتر هزینه کنیم.

مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان اظهار کرد: همان 16 فقره تستی که گرفته بودیم دوباره در تست بعدی مثبت شد. سازمان لیگ در دستور جدید اعلام کرد بچه هایی که کرونا گرفته بودند از 22 تیر می توانند به فعالیت فوتبالی خود ادامه دهند که بر این اساس مجدداً تست گرفتیم که تمام شد و در 24 ساعت آینده هم تست دیگری می گیریم و در صورت منفی بودن تست بچه ها می توانند به تمرینات خود برگردند.

آذری در پاسخ به این سوال که بازیکنان مبتلا به کرونا در فولاد خوزستان بدون علامت بودند یا خیر؟ گفت: بچه ها علائم بالینی ندارند،در مورد یکی دو نفر از بچه ها مانند آقای بیت سعید که در محاسباتش اشتباه کرده بود جلسه ای برگزار شدو تعداد تست هایی که داده و روزی که قرنطینه شده را هم استخراج کردیم. روز یکشنبه باشگاه های فولاد در خصوص اظهارات به سعید که تحت تاثیر بیماری اطلاعاتی داده بود بیانیه ای خواهد داد و ایشان باید اطلاعاتش را اصلاح کند چون دقیقاً تاریخ تست و قرنطینه مشخص است.

وی همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه هزینه دو تست کنترلی و راستی آزمایی را شما پرداخت کردید یا سازمان لیگ؟ گفت: سازمان لیگ گفت هزینه دو تست را خودش می پردازد؛ سفره های کوچک را سازمان لیگ حساب می کند و میزهای بزرگ را خود ما.

مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان یادآور شد: فولاد خودش آزمایشگاه و درمانگاه دارد اما ما همه تست ها را بیرون مجموعه انجام دادیم چون اگر داخل مجموعه تست می دادیم و نتیجه تست ها تحت هر شرایطی مثبت یا منفی اعلام می شد نهایتا می گفتند در مجموعه خودشان تست دادند و تست ها ساختگی است.

وی افزود: اولین آزمایشگاهی که در تهران تست دادیم همان آزمایشگاهی بود که کل خانواده فولاد را در تهران تست کرده بود و از کیت های تشخیصی کره جنوبی یعنی بهترین نوع کیت موجود در بازار استفاده شد.

آذری مطرح کرد: اگر از همان ابتدای کار دپارتمان پزشکی فدراسیون مسئولیت این کار را رسماً بر عهده می گرفت و آزمایشگاه های خاصی را در هر استان یا تهران برای تست دادن مشخص می کرد شاید شاهد مشکلات امروز نبودیم اما جوابی که من گرفتم متاسفانه برای 40 هزار تومان تفاوت، تست های 180 هزار تومانی را قبول نکردند و حتی به آزمایشگاه گفتند اگر 140 هزار تومان می گیرید ما تست می دهیم یعنی برای تفاوت 40 هزار تومانی زیر بار نرفتنددرصورتیکه می توانستند تست را با 180 هزار تومان بگیرند و به حساب باشگاه ها بزنند.

مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان تصریح کرد: ما بر اساس اصول اخلاقی و انسانی موظفیم که حقیقت را بیان کنیم و امیدوارم همه در این قضیه یار و یاور همدیگر باشیم اما جالب است در قضیه تست بازیکنان هر کسی بدون هیچ مبنای علمی اظهار نظر می کرد که این تست ها واقعی نیستند.

آذری در پاسخ به این پرسش که کل دریافتی فولاد از سازمان لیگ چقدر بوده است؟ گفت: از ابتدای فصل 98 تا 99 حدود 350 میلیون تومان بوده است.

دسترسی سریع