خبرگزاری آنا: فروش بیش از 67 هزار کتاب در دو روز اول از اجرای طرح تابستانه کتاب

آزاده نظربلند از استقبال به خرید کتاب در میان مردم گفت و بیان کرد: بعد از دو روز از اجرای طرح تابستانه کتاب، تعداد 67 هزار و 622 نسخه کتاب فروش رفته است.

1399/05/21
|
09:16

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری آنا، برنامه «صبح و گفتگو» رادیو گفت‌وگو در خصوص کتاب و کتابخوانی با آزاده نظربلند، معاون کتاب و فرهنگ موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران به صورت تلفنی گفتگو کرد.

نظربلند با اشاره به طرح تابستانه کتاب گفت: این طرح، در واقع چهاردهمین دوره از طرح‌های فروش کتاب است. وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یارانه ای را به بخش خرید کتاب اختصاص می دهد و از طریق کتاب فروشی‌ها این یارانه به خریداران کتاب تخصیص داده می‌شود.

وی از اجرای این طرح در تمام کتاب‌فروشی‌های کشور خبر داد و اظهار کرد: در کل کشور 765 کتاب فروشی داریم که عضو طرح تابستانه هستند. 596 کتاب فروشی در مراکز استان‌ها و 169 کتاب فروشی نیز در سایر شهرستان‌های استان‌ها داریم.

معاون کتاب و فرهنگ موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران بیان کرد: بعد از دو روز از اجرای طرح تابستانه کتاب، تعداد 67 هزار و 622 نسخه کتاب فروش رفتند که رقم قابل توجهی است و نزدیک به 26 میلیارد ریال مبلغ کل فروش بوده است.

وی با بیان اینکه طرح‌هایی همچون طرح تابستانه کتاب باعث افزایش خرید کتاب می شود، عنوان کرد: 20 درصد یارانه خرید کتاب تا سقف 150 هزار تومان در این طرح‌ها اعمال می شود و این انگیزه و مشوقی برای افراد کتابخوان است تا بتوانند کتاب‌های مورد علاقه شان در حوزه‌های عمومی؛ کودک و نوجوان و دانشگاهی را تهیه کنند.

دسترسی سریع