خبرگزاری فارس: فضای مجازی مفاهیم ارتباطات را دستخوش تغییر کرده است

معاون برون‌مرزی سازمان صدا و سیما چالش رسانه ملی را با فضای مجازی بد و نادرست ندانست و گفت: این چالش گاه می تواند باعث بروز خلاقیت شود و حتی مفاهیم ارتباطات را هم دستخئش تغییر کرده است.

1399/05/21
|
14:24

به گزارش خبرگزاری فارس، پیمان جبلی معاون برون‌مرزی سازمان صدا و سیما در برنامه انعکاس رادیو گفت و گو اظهار داشت: هرکدام از چالش های جدید برای رسانه های سنتی می تواند باعث تحول، رشد و نوآوری شود.

وی افزود: در حال حاضر صدا و سیما در این دوران گذار قرار دارد که می تواند در این رقابت خلاقیت های خود را به روز کند.

معاون برون‌مرزی سازمان صدا و سیما با اشاره به اینکه رسانه ملی نیز مانند همه رسانه های رسمی جهان در یک رقابت و چالش با فضای اینترنت قرار دارد، عنوان کرد: این چالش الزاماً یک چالش منفی نیست و می تواند یک چالش مثبت باشد.

جبلی ادامه داد: اگر تا کنون تلویزیون خود را در عرصه رسانه ای بی رقیب می دید، امروز در حال یک رقابت جدی با یک رقیب بسیار قدرتمند است و این رسانه جدید، مفاهیم ارتباطات را به نوعی دچار دستخوش کرده است.

وی بیان کرد: در کتاب های ارتباطات به صورت سنتی گفته می شد کارکرد رسانه ها، آموزش، سرگرمی و اطلاع رسانی دارد اما یک کارکرد بسیار مهم دیگر وجود دارد که نمی توان آن را از رسانه ملی حتی با ظهور اینترنت گرفت و آن هم کارکرد «پناه بخشی» است.

جبلی خاطرنشان کرد: این کارکرد در کشورهایی مانند لبنان که اقوام مختلف دارند، بسیار بیشتر کاربرد دارد.

دسترسی سریع