دانشگاه عالی دفاع ملی: ارادۀ خود را به دشمن تحمیل خواهیم کرد

امیر سرتیپ خلبان «عزیز نصیرزاده»، فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با رادیو گفت‌و‌گو، با اشاره به اولین روز جنگ تحمیلی و سازماندهی منسجمِ نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: «تحرک و تحرک و سرعت از ویژگی‌های نیروی هوایی است

1399/07/05
|
17:50

وی افزود: «نیروهای رزمی و خلبانان، همواره آموزش‌های خود را به روز نگه می‌دارند. کشور ما هیچ وقت برایِ حمله پیش دستی نمی‌کند و غافلگیر هم نمی‌شود.» امیر سرتیپ نصیرزاده با اشاره به عملیات اولین پاسخ نیروی هوایی ارتش خاطرنشان کرد: «خلبانان غیور نیروی هوایی ارتش، تنها دو ساعت پس از آغاز حملۀ عراق اولین پاسخ را به رژیم بعث دادند و دو پایگاه عراق را با هشت فروند هواپیما به شدت کوبیدند. فردای آن روز هم بیش از 200 فروند هواپیما بلند شد و 140 فروند از آن‌ها به داخل خاک عراق نفوذ کردند. مأموریت ویژه‌ای بود و حدود 60 درصد از نیروهای هوایی عراق را در عملیات کمان 99 (140 فروندی) از بین بردند.»

فرمانده نیروی هوایی ارتش با اشاره به تشکیل جهاد خودکفایی در نیروی هوایی ارتش، خاطرنشان کرد: «نفس قدسی حضرت امام (ره) مبنی بر اینکه «نترسید، شما می‌توانید»، خودباوری در کارکنان ما به وجود آورد. کارکنانِ نیروی هوایی، توانمندی آموزشی داشتند، لذا خودشان دست به کار شدند و خیلی خوب و بهتر از مستشاران آمریکایی، به سمت نوسازی حرکت کرده و با ابتکارات خود موجبِ ارتقای نیروی هوایی شدند.» وی ادامه داد: «پس از 42 سال که از پیروزی انقلاب اسلامی گذشته، تمام وابستگی‌های ما به خارج قطع شده است. دانشمندانِ فنی نیروی هوایی و فرزندان غیور این مرز و بوم نگذاشتند فشار حداکثری به این حوزه وارد شود و خلأیی داشته باشیم همه را اداره کردند و به ساخت تجهیزات و موشک‌های جدید رو آوردند.»

امیر سرتیپ نصیرزاده در خصوص دانشِ علمی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران تأکید کرد: «ارتباط ما با دانشگاه‌ها برقرار است و از پتانسیل‌هایِ دانشگاه‌های استفاده می‌کنیم، کما اینکه دانشگاه شهید ستاری هم به تربیت و آموزشِ افسران فنی و دانشمند می‌پردازد. البته غافل از شرکت‌های دانش بنیان هم نیستیم. یکی از پیچیده‌ترین قطعات هواپیمای ما را یکی از شرکت‌های دانش بنیان ساخته است.» وی گفت: «به ویژه در بحث الکترونیک، دانشگاه‌ها بسیار توانمند هستند به خصوص در زمینۀ موشک‌ها، هوش مصنوعی و … مذاکراتی را با دانشگاه‌های بزرگ انجام می‌دهیم. مشتاق هستیم که بهره‌مندی بیشتری را داشته باشیم.»

فرمانده نیروی هوای ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: «ما یک تفاوت اساسی با ارتش‌های دنیا داریم. نیروهای مسلح ما هدفمند حرکت می‌کنند. چون رأسِ نیروهای مسلح و فرمانده کل قوای کشور ما، ولی فقیه و مجتهد جامع‌الشرایط هستند. حرکت ما الهی است.» امیر سرتیپ نصیرزاده تصریح کرد: «ما به عِده و عُده نگاه نمی‌کنیم، نگاه ما به تجهیزات و نیروی انسانی نیست، بلکه ما بر اساس تکلیف‌ عمل می‌کنیم و با کارهای ابتکاری، نوآورانه و چیزی که برای دشمن اصلاً قابل تصور نیست، او را غافلگیر کرده و معتقدیم به هر شکلی شده ارادۀ خود را به دشمن تحمیل خواهیم کرد.»

دسترسی سریع