خبرگزاری آریا: استفاده از ماسک کلید مبارزه با کرونا و آنفولانزا

خبرگزاری آریا- رئیس انستیتو پاستور ایران با اشاره به این که واکسن آنفولانزا مصونیت 100 درصدی ندارد، گفت: ویروس آنفولانزا هر سال جهش پیدا می‌کند، بر این اساس واکسن‌های تولید شده در سال جاری ممکن است سال آینده بی‌اثر باشند.

1399/07/06
|
12:38

به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از رادیو گفتگو، آقای دکتر علیرضا بیگلری افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا، امسال پاییز متفاوتی را تجربه می‌کنیم.
وی با اشاره به این که بیماری‌های آنفولانزا و کرونا به واسطه عطسه و سرفه و حرف زدن انتقال پیدا می‌کنند گفت: امسال همه پزشکان با تشخیص و مرز بین کرونا و آنفولانزا درگیر خواهند بود.

آقای دکتر بیگلری درباره نبود واکسن کرونا گفت: استفاده از ماسک بهترین راه برای پیشگیری از کرونا به شمار می‌آید و در واقع زدن ماسک کلید مبارزه با کرونا و آنفولانزا است.

رئیس انستیتو پاستور با بیان این که واکسن آنفولانزا مصونیت 100 درصدی ندارد، توضیح داد: این واکسن در بهترین حالتِ ممکن می‌تواند 60 تا 70 درصد مصونیت ایجاد کند.

آقای دکتر بیگلری با اشاره به شیوه توزیع واکسن آنفولانزا، گفت: بدون شک هیچ کشوری نمی‌تواند برای تمام جمعیتِ جامعه واکسن تهیه کند.

وی افزود: «افراد سالمند» و «افراد دارای بیماری‌های مزمن و زمینه‌ای» و «مادران باردار» و «کودکان زیر 6 سال» برای دریافت واکسن آنفولانزا در اولویت قرار می‌گیرند.

رئیس انستیتو پاستور خاطر نشان کرد: همه مردم کشور به تزریق واکسن آنفولانزا نیاز ندارند.

دسترسی سریع