اداره كل آموزش و پرورش استان اردبیل: آخرین وضعیت سرانه دانش‌آموزی ساخت مدارس در کشور

رئیس سازمان نوسازی توسعه و تجهیز مدارس اظهار کرد: استان‌های یزد و ایلام دارای بیشترین سرانه دانش‌آموزی هستند.

1399/07/08
|
14:05

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان ایلام به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، مهرالله رخشانی‌مهر، در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو با ارائه گزارشی از وضعیت تجهیز و نوسازی مدارس سراسر کشور و برخی از اقدامات این سازمان با کمک خیرین برای افزایش فضای آموزشی کشور گفت: استان‌های یزد و ایلام دارای بیشترین سرانه دانش‌آموز هستند و استان‌هایی البرز، سیستان و بلوچستان، آذربایجان غربی و تهران دارای کمترین سرانه دانش‌آموز هستند.

وی بابیان اینکه درمجموع در10 استان کشور مجموعه سرانه دانش آموزان زیرخط میانگین هستند و21استان بالای خط میانگین محسوب می‌شوند، گفت: از سال 1396در حوزه اعتبارات سازمان نوسازی مدارس کشور اتفاقات خوبی رخ داد و سازمان برنامه‌وبودجه اقدام به تأمین سهم دولت در پروژه‌های مشارکتی این حوزه با خیرین کرده است.

رخشانی‌مهر با اشاره به برخی از اعتباراتی که برای توسعه و تجهیز مدارس استان سیستان و بلوچستان در نظر گرفته‌ شده است، افزود: چهاراستان سیستان و بلوچستان، آذربایجان غربی، هرمزگان و کرمان حوزه‌هایی هستند که لازم است توجه ویژه‌ای به آن‌ها برای افزایش سرانه دانش‌آموزی صورت بگیرد و خوشبختانه خیرین نیز در آنجا حضور دارند.

وی افزود: کمک خیرین در سال 1398به استان سیستان و بلوچستان 70میلیارد تومان بود که در سال 1399به 180میلیارد تومان ارتقاء یافته است.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس ادامه داد: استان تهران جز مناطق با سرانه پایین است و 300میلیارد تومان اعتبار در سال 1399فقط از سوی خیرین در نظر گرفته است.

وی تصریح کرد: دولت هم سهم خود را در پروژه‌های مشارکتی از200میلیارد تومان سال 1396به 2350میلیارد تومان در سال 1399افزایش داده است.

دسترسی سریع