پانا: اجرای طرح کنترل وزن دانش‌آموزان زمینه‌ساز برنامه‌ریزی‌های جدی‌تری در حوزه ورزش مدارس است

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش در رادیو گفت‌وگو با اعلام آغاز طرح کنترل وزن دانش‌آموزان در هفته تربیت بدنی بیان کرد که اطلاعات این طرح می‌تواند نیم رخ مناسبی از وضعیت جسمانی و شرایط بدنی دانش‌آموزان را در اختیار قرار دهد.

1399/07/28
|
10:23

برنامه «صبح و گفت‌گو» رادیو گفت‌وگو با موضوع روز تربیت بدنی و ورزش و با عبدالحمید احمدی معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان به صورت تلفنی گفت‌وگو کرد.

در دوران کرونا ورزش تعطیل نیست

عبدالحمید احمدی با تاکید برا ینکه در دوران کرونا ورزش تعطیل نیست، گفت: قرار است ورزش و فعالیت‌های ورزشی به جهت ظرفیت‌هایی که در جهت ارتقای سلامت و ایجاد روحیه نشاط و شادابی که بر ورزشکاران دارد با رعایت دستورالعمل‌ها و پروتکل‌هایی که مسئولان کشور اعلام می‌کنند همچنان ادامه پیدا کند.

وی با اشاره به هفته تربیت بدنی به برنامه‌های وزارت ورزش و جوانان در این هفته اشاره و عنوان کرد: در هفته تربیت بدنی تلاش ما این بوده تا همه بخش‌های مرتبط با ورزش با رعایت پروتکل‌ها شرایط مشارکت مردم را در ورزش و فعالیت‌های ورزشی حتی در داخل خانه فراهم کنند. بر این اساس بخش عمده‌ای از فعالیت‌های فدراسیون‌ها، هیات‌های ورزشی، باشگاه‌ها و سایر بخش‌های مرتبط در قالب پویش‌های مختلفی که برای این هفته پیش بینی شده، با همکاری رسانه‌ها و صدا و سیما به صورت مجازی و آنلاین برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان افزود: ما برنامه‌های مختلفی را از سوی دستگاه‌های همکار در ستاد هفته تربیت بدنی داریم. آموزش و پرورش، دانشگاه‌ها، بخش کارگری، بسیج، نیروهای مسلح در این رابطه با ما همکاری دارند.

وی به شروع طرح بزرگ «کنترل اضافه وزن و چاقی 14 میلیون دانش‌آموز» از سوی آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: این طرح که از هفته تربیت بدنی شروع می‌شود، می‌تواند نیم رخ مناسبی از وضعیت جسمانی و شرایط بدنی دانش‌آموزان را در اختیار قرار دهد تا زمینه‌ساز برنامه ریزی‌های جدی تری در حوزه فعالیت‌های تربیت بدنی و ورزش دانش‌آموزان باشد.

برگزاری 1400 برنامه ورزشی متنوع در هفته تربیت بدنی

احمدی اظهار کرد: همچنین در مجموعه ادارات کل ما در استان‌ها پیش بینی شده 8 هزار برنامه فرهنگی و ورزشی با محتوا و موضوعات متنوع برگزار کنند. حدود 43 فدراسیون در قالب‌های مختلف 1400 برنامه ورزشی متنوعی پیش بینی کرده‌اند که طی این هفته اجرا می‌شود.

وی به افتتاح پروژه‌های ورزشی در هفته تربیت بدنی اشاره و اظهار کرد: 450 خانه ورزش روستایی پیش بینی شده که در هفته تربیت بدنی به بهره برداری برسد. همچنین 130 پروژه شهری و روستایی داریم که این پروژه‌ها در طی هفته تربیت بندی افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید.

دسترسی سریع