خبرگزاری برنا: برگزاری 1400 برنامه ورزشی متنوع در هفته تربیت بدنی

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش جوانان گفت از برگزاری 1400 برنامه ورزشی متنوع در هفته تربیت بدنی خبر داد.

1399/07/29
|
10:35

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، برنامه «صبح و گفتگو» رادیو گفتگو با موضوع روز تربیت بدنی و ورزش و با دکتر عبدالحمید احمدی معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان به صورت تلفنی گفتگو کرد.

*در دوران کرونا ورزش تعطیل نیست

عبدالحمید احمدی با تاکید برا ینکه در دوران کرونا ورزش تعطیل نیست، گفت: قرار است ورزش و فعالیت‌های ورزشی به جهت ظرفیت‌هایی که در جهت ارتقا سلامت دارد و ایجاد روحیه نشاط و شادابی که بر ورزشکاران دارد با رعایت دستورالعمل‌ها و پروتکل‌هایی که مسئولین کشور اعلام می‌کنند همچنان ادامه پیدا کند.

وی با اشاره به هفته تربیت بدنی به برنامه‌های وزارت ورزش و جوانان در این هفته اشاره و عنوان کرد: در هفته تربیت بدنی تلاش ما این بوده تا همه بخش‌های مرتبط با ورزش با رعایت پروتکل‌ها شرایط مشارکت مردم را در ورزش و فعالیت‌های ورزشی حتی در داخل خانه فراهم کنند. بر این اساس بخش عمده‌ای از فعالیت‌های فدراسیون‌ها، هیئت‌های ورزشی، باشگاه‌ها و سایر بخش‌های مرتبط در قالب پویش‌های مختلفی که برای این هفته پیش بینی شده، با همکاری رسانه‌ها و صدا و سیما به صورت مجازی و آنلاین برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان افزود: ما برنامه‌های مختلفی را توسط دستگاه‌های همکار در ستاد هفته تربیت بدنی داریم. آموزش و پرورش، دانشگاه‌ها، بخش کارگری، بسیج، نیروهای مسلح در این رابطه با ما همکاری دارند.

وی به شروع طرح بزرگ «کنترل اضافه وزن و چاقی 14 میلیون دانش آموز» توسط آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: این طرح که از هفته تربیت بدنی شروع می‌شود، می‌تواند نیم رخ مناسبی از وضعیت جسمانی و شرایط بدنی دانش آموزان را در اختیار قرار دهد تا بتوان با آن برنامه ریزی‌های جدی تری در حوزه فعالیت‌های تربیت بدنی و ورزش دانش آموزان داشته باشیم.

*برگزاری 1400 برنامه ورزشی متنوع در هفته تربیت بدنی

احمدی اظهار کرد: همچنین در مجموعه ادارات کل ما در استان‌ها پیش بینی شده 8 هزار برنامه فرهنگی و ورزشی با محتوا و موضوعات متنوع برگزار کنند. حدود 43 فدراسیون در قالب‌های مختلف 1400 برنامه ورزشی متنوعی پیش بینی کرده‌اند که طی این هفته اجرا می‌شود.

وی به افتتاح پروژه‌های ورزشی در هفته تربیت بدنی اشاره و اظهار کرد: 450 خانه ورزش روستایی پیش بینی شده که در هفته تربیت بدنی به بهره برداری برسد. همچنین 130 پروژه شهری و روستایی داریم که این پروژه‌ها در طی هفته تربیت بندی افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید.

دسترسی سریع