خبرگزاری تقریب: 15میلیون ماسک در بقاع متبرکه تولید شد

مدیرکل بقاع متبرکه سازمان اوقاف با بیان این که از اسفندماه 15میلیون ماسک در بقاع متبرکه تولید شده است، از حضور پرشور مردم برای یاری رساندن به شبکه بهداشت کشور تقدیر کرد.

1399/08/05
|
07:40

به گزارش حوزه سایر رسانه ها خبرگزاری تقریب، حضور حجت الاسلام محمد نوروزپور، مدیرکل بقاع متبرکه سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در مصاحبه با رادیو گفتگو، درباره فعالیت های سازمان اوقاف در کشور به ویژه شبکه سلامت گفت: موقوفات کشور توسط مردم اداره می‌شود و سازمان اوقاف تنها نقش نظارتی دارد. 22هزار نفر از نخبگان عضو اصلی هیات امنای بقاع متبرکه و موقوفات هستند و چندین هزار نفر به عنوان خادم افتخاری هستند.

وی افزود: از زمانی که نیاز به ماسک در کشور شدت گرفت، تولید آن در امامزاده‌ها و به طور کلی بقاع متبرکه به صورت جدی در دستور کار قرار گرفت و از اسفندماه در 217 بقعه، کارگاه تولید ماسک زیر نظر کارشناسان شبکه بهداشت راه اندازی شد و هنوز هم مشغول فعالیت هستند و بیش از 15 میلیون قطعه ماسک و 47هزار دست لباس مخصوص کادر درمان ( گان ) تولید کرده‌اند.

وی درباره تعداد مراکز درمانی وقف شده نیز گفت: 25درصد از موقوفات درمانی کشور به صورت وقف است. یک هزار و 127 مرکز درمانی شامل بیمارستان، مرکز بهداشت، مرکز تصویربرداری و... وقف شده و در حال خدمت رسانی به مردم هستند.

نوروزپور ادامه داد: اتاق مشاوره در اداره اوقاف و بقاع متبرکه اطلاعات مبنی بر نیازهای هر منطقه را به دست می‌آورند و در اختیار واقفین و خیرین قرار می‌دهند. البته اجباری برای واقف نیست اما درصورتی که نیاز به مشورت داشته باشند این افراد آمادگی اطلاع رسانی دارند.

دسترسی سریع