خبرگزاری دانشجو: 40 درصد نیرو‌های پرستاری کشور در دانشگاه آزاد تربیت شدند

سخنگوی دانشگاه آزاد از ظرفیت 40 درصدی پرستارانِ دانش آموخته در دانشگاه آزاد خبر داد که همگی شاغل در حوزه بهداشت و درمان کشور خاصه در شرایط کرونایی، هستند.

1399/09/12
|
11:22

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، احمد حیدری سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی در برنامه رادیویی «خیابان فرصت» با اشاره به آغاز دهه چهارم حیات این دانشگاه، آن را تنها مولود انقلاب اسلامی دانست که از ابتدا در راستای اصل 44 آغاز به کار کرده است و گفت: تشکیل دانشگاه آزاد بر اساس یک ضرورت بود و جوانان با وجود نبود امکانات کافی برای گسترش دانشگاه دولتی، به دانشگاه نیاز داشتند.

وی با اشاره به هدایت و رهبری امام (ره) و رهبری، دانشگاه آزاد را درختی تناور و علمی توصیف کرد و گفت: دانشگاه آزاد بر اساس ضرورت‌های گسترش علم و فرهنگ ایجاد شد و باید پژوهش را در کشور جاری می‌ساخت و لذا امروز بیش از 6 میلیون فارغ التحصیل تحویل جامعه داده است.

حیدری امکانات دانشگاه آزاد اسلامی را غیر متمرکز و گسترده در بیش از 400 واحد دانشگاهی در دور‌ترین نقاط تا تهران دانست و افزود: دانشگاه آزاد حتی تا شهر‌های مرزی گسترش یافته و این نوع گستردگی بسیار ارزشمند است که بدست دانشگاه آزاد اتفاق افتاده است. در حال حاضر بیش از یک میلیون دانشجو در تمام مقاطع داریم که شامل پزشکی، مهندسی، علوم انسانی، هنر، زبان‌های خارجی و... می‌باشد.

وی همچنین 38 درصد آموزش عالی کشور را در اختیار دانشگاه آزاد عنوان کرد و گفت: دانشگاه آزاد بعنوان یک شبکه علمی پژوهشی، فرهنگی و اجتماعی در کشور فعالیت می‌کند.

معاون مجلس و امور اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به تربیت 40 درصد ظرفیت پرستاری کشور طی این سال‌ها توسط دانشگاه آزاد، گفت: در شرایط کرونایی که 8 ماه بر کشور سایه افکنده و امیدواریم هرچه زودتر این بلا از جهان و بشریت جدا شود، اگر دانشگاه آزاد نبود، 40 درصد ظرفیت پرستاری کشور تربیت نمی‌شد و با کمبود نیروی انسانی روبرو می‌بودیم.

حیدری با اعلام اینکه دانشگاه آزاد حتی یک ریال سرمایه دولتی را استفاده نکرده است، این دانشگاه را تماما مردمی خواند و تصریح کرد: دانشگاه آزاد حتی هزینه‌های بیمه و مالیات را می‌پردازد و 60 هزار نفر هیئت علمی و کارمند در دانشگاه آزاد مشغول به کار هستند که بیش از یک میلیون دانشجو را در زمینه‌های فرهنگی، اجتماعی، آموزش و پژوهش تربیت می‌کنند.

وی همچنین روند آموزشی دانشگاه آزاد را در شرایط کرونایی مثبت ارزیابی کرد و افزود: ما آموزش را به همه مقاطع بصورت آنلاین ارائه می‌دهیم و این از ثمرات انقلاب اسلامی است.

حیدری دانشگاه آزاد را بزرگ‌ترین دانشگاه حضوری منطقه معرفی کرد و خاطرنشان ساخت: این دانشگاه جز سه الی چهار دانشگاه بزرگ جهان محسوب می‌شود و افتخارات خوبی در مجامع بین المللی داشته است. دانشگاه آزاد هر ساله جزء دانشگاه‌های برتر جهان از نظر ارائه مقاله و حوزه‌های علمی و پژوهشی شناخته می‌شود و در همه مسابقات علمی و سمینار‌های جهانی، نام ایران توسط دانشگاه آزاد می‌درخشد.

دسترسی سریع