خبرگزاری صدا و سیما: راه اندازی مراکز نیکوکاری متعدد در کشور

مدیر ارشد کمیته امداد امام خمینی (ره): مراکز خیریه‌ای به نام مراکز نیکوکاری پیش بینی شده تا همگام با خود نهاد کمیته امداد، به جمع آوری نیکوکاری‌های مردم اقدام کنند.

1399/12/17
|
12:04

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، جواد سیدالحسینی از مدیران ارشد کمیته امداد امام خمینی (ره) به مناسبت هفته نیکوکاری اعلام کرد: نیکوکاری از جمله آموزه‌های قرآنی و رفتار‌های پیامبر رحمت و ائمه اطهار (ع) است.

وی افزود: یکی از موضوع‌هایی که بار‌ها در قرآن کریم و روایات به آن توصیه شده دستگیری از مستمندان و به ویژه ایتام است که این موضوع همان مصداق عملکرد احسان و نیکوکاری است.

سیدالحسینی با بیان اینکه روابط انسانی همه کشور‌ها به ویژه ایران جایگاه و اهمیت ویژه‌ای برای احسان و نیکوکاری قایل هستند، گفت: مردم ایران در بحث احسان و نیکوکاری نسبت به هموطنان و دیگر مردم دنیا زبانزد هستند.

مدیر ارشد کمیته امداد امام خمینی (ره)، بحث احسان و نیکوکاری را فرهنگ نهفته در آموزه‌های اسلامی و ملی خواند و گفت: ما باید این آموزه مهم را از کودکی به فرزندان خود آموزش دهیم.

وی با بیان این که جشن نیکوکاری همه ساله در سالروز تأسیس نهاد کمیته امداد امام خمینی (ره) برگزار می‌شود، گفت: تمام کشور ایران در این ایام غرق در موضوع احسان و نیکوکاری می‌شود و بدین منظور هم مراکز خیریه‌ای به نام مراکز نیکوکاری پیش بینی شده است تا همزمان و همگام با خود نهاد کمیته امداد، اقدام به جمع آوری نیکوکاری‌های مردم کنند.

سیدالحسینی از پیش بینی ستاد‌های متنوع در کمیته امداد برای این کار خبرداد و گفت: کمک‌ها و مبالغ خوبی جمع آوری شده است و تلاش می‌کنیم این کمک‌ها را به موقع به دست نیازمندان برسانیم تا آن‌ها هم عید خوبی را در پیش داشته باشند.

دسترسی سریع