خبرگزاری شبستان: شبکه توزیع گوشت مرغ با انحراف شدید روبرو است

اسدالله نژاد با اشاره به اینکه مرغداران به تکالیف خود عمل می‌کنند و اگر اشکالی و ایرادی وجود داشته باشد نیز ناشی از این است که ساز و کاری برای مسیر کشتارگاه تا عرضه تعریف نشده است، گفت: در این مسیر با انحراف شدید رو به رو هستیم.

1400/05/06
|
09:20

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری شبستان، حبیب اسدالله نژاد، نائب رئیس کانون سراسری انجمن‌های صنفی مرغ گوشتی کشور امروز (جمعه اول مرداد) در برنامه "گفتگوی اقتصادی" شبکه خبر سیما با اشاره به عرضه مرغ روزانه به بازار اظهار کرد: قیمت‌ها نباید بیش از آنچه امروز در بازار یافت می‌شود، افزوده شود چرا که مرغداران ما با قیمت بالاتر از نرخ مصوب، قیمتی را در نظر نمی‌گیرند.

وی مرغداران متخلف را با تعزیرات رو به رو دانست و نیز تاکید کرد در صورت احراز تخلف، سامانه به روی این دسته از مرغداران، برای جوجه ریزی‌های آتی بسته می‌شود. مرغداران به تکالیف خود عمل می‌کنند و اگر اشکالی و ایرادی وجود داشته باشد نیز ناشی از این است که ساز و کاری برای مسیر کشتارگاه تا عرضه تعریف نشده است و در این مسیر با انحراف شدید رو به رو هستیم.

اسدالله نژاد با بیان اینکه پس از کشتار مرغ، شاهد نوعی رهاشدگی هستیم و کشتارگاه‌ها می‌توانند مرغ را به هر نرخی که بخواهند عرضه کنند، تصریح کرد: وقتی مرغدار، محصول خود را به نرخ مصوب عرضه می‌کند، هیچ دلیلی وجود ندارد که به دست مصرف کننده با قیمت‌های بسیار گران‌تر برسد.

وی این ظلم را در حق تولید کننده و هم مصرف کننده دانست و افزود: این دو گروه باید از منافع ارز 4200 تومانی بهره‌مند شوند، ولی متاسفانه این اتفاق نمی‌افتد.

نائب رئیس کانون سرتاسری انجمن‌های صنفی مرغ گوشتی کشور با اشاره به اینکه آمار کف بازار نشان نمی‌دهد که روزانه 7 هزار تن مرغ گم می‌شود، چنین موضوعی را محل چالش برای سامانه‌های آماری دانست و گفت: با توجه به ساز و کار‌های موجود باید راستی آزمایی صورت گیرد تا مشخص شود آیا ارقام واقعی است یا خیر!

دسترسی سریع