گفت وگوی علمی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 21:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي علمي

قائم مقام رئیس دانشگاه سوره بیان كرد: رتبه دانشگاه سوره در میان دانشگاه های غیر انتفاعی سطح یک است

قائم مقام رئیس دانشگاه سوره اظهار داشت: در میان دانشگاه های غیر انتفاعی، دانشگاه سوره در رنکینگ یک قرار می گیرد و جایگاه مناسبی در این حوزه دارد و در اذهان شکل گرفته در فضای آکادمیک وضعیت خاص و خیلی خوبی داریم.

1397/10/20
|
13:42

برنامه «گفتگوی علمی» رادیو گفت وگو با موضوع نقد و بررسی نقش دانشگاه سوره در عرصه هنر، فرهنگ و ارتباطات اسلامی و با حضور دکتر جواد صادقی قائم مقام رئیس دانشگاه سوره و سرپرست معاونت پژوهشی دانشگاه سوره به روی آنتن رفت.

جواد صادقی در آغاز با بیان اینکه اساسنامه دانشگاه سوره تا دو سال پیش، این دانشگاه را وابسته به حوزه هنری می دانست، گفت: اساسنامه از دو سال پیش تغییر کرده است و مستقیما زیر نظر سازمان تبلیغات اسلامی فعالیت می کند، هر چند با حوزه هنری هم خانواده است و تعامل بسیار زیادی دارد.

وی یادآور شد: در گذشته با توجه به اینکه ماموریت دانشگاه سوره که هنری بود، زیر نظر حوزه هنری بود اما پس از اینکه ماموریت این دانشگاه گسترش پیدا کرد و به حوزه علوم انسانی و معماری هم رسید، مستقلا زیر نظر سازمان تبلیغات است.

قائم مقام رئیس دانشگاه سوره با اشاره به اینکه دانشگاه سوره در سه حوزه آموزش، پژوهش و تربیت فعالیت می کند، اظهار داشت: در دانشگاه سوره تربیت متخصص و هنرمند متعهد به ارزش های انقلاب اسلامی، اصل و محور است و سه حوزه ذکر شده برای این هدف مهم، فعالیت می کند.

وی با اشاره به اینکه باید بخش خصوصی را همانطور که امام و رهبری تاکید دارند، زنده کرد، به رنکینگ این دانشگاه اشاره کرد و بیان داشت: رنکینگ دانشگاه ها به دو صورت انجام می شود؛ یک صورت رسمی که وزارت علوم انجام می دهد که البته صنف دانشگاه های غیر انتفاعی با دانشگاه های دولتی است زیرا وزارت علوم هرگز دانشگاه های غیر انتفاعی را با دانشگاه های دولتی مقایسه نمی کند.

صادقی ادامه داد: در میان دانشگاه های غیر انتفاعی، دانشگاه سوره در رنکینگ یک قرار می گیرد و جایگاه مناسبی در این حوزه دارد. یک درجه بندی نیز در ذهنیت جامعه دانشگاهی است و این رنکینگ از فضای رسمی خارج می شود و در یک فضای غیر رسمی صورت می گیرد.

وی اظهار داشت: این رتبه بندی علائم و شاخص هایی دارد مانند میزان اقبال به دانشگاه سوره و در همین راستا، هرگز صندلی های دانشگاه خالی نمانده است و در رشته های هنری بالاتر از ظرفیت درخواست دانشجو وجود داشته است، در حالی که بعضا صندلی های دانشگاه های دولتی خالی مانده است.

سرپرست معاونت پژوهشی دانشگاه سوره به انتقال دانشجویان از دانشگاه های دولتی به دانشگاه سوره اشاره کرد و بیان داشت: این مسائل نشان می دهد در اذهان شکل گرفته در فضای آکادمیک وضعیت خاص و خیلی خوبی داریم.

دسترسی سریع
گفت و گوی علمی