گفت وگوی علمی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 21:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي علمي

معاون آموزشی و تحصیلات تكمیلی دانشگاه سوره: اساتید دانشگاه سوره در حوزه کاری خودشان برند هستند

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه سوره گفت بهترین اساتید را در حوزه هنرهای سنتی، تجسمی، سینما و دیگر بخش ها در اختیار داریم و از آنها برای تحول و پیشرفت دانشجوها استفاده می کنیم. این اساتید در حوزه کاری و هنری خودشان برند محسوب می شوند.

1397/10/21
|
10:26

برنامه «گفت و گوی علمی» رادیو گفت و گو با موضوع نقد و بررسی نقش دانشگاه سوره در عرصه هنر، فرهنگ و ارتباطات اسلامی و با حضور دکتر عبدالکریم عطار زاده معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه سوره به روی آنتن رفت.

عبدالکریم عطار زاده در آغاز با بیان اینکه آموزش در وهله اول، نخستین هدف در محیط دانشگاهی است، گفت: وظیفه و تعهد دانشگاه سوره باعث شده، این دانشگاه از یک دانشگاه معمولی متفاوت باشد و آن را تبدیل به دانشگاهی فراتر از دانشگاه های دیگر کند و به همین جهت، سعی کرده ایم سیاست هایی که سازمان تبلیغات اسلامی در نظر داشته است، در آموزش ها مد نظر قرار دهیم.

وی خاطرنشان کرد: دانشگاه سوره در دوره ای تاسیس شد که فاصله زیادی با پیروزی انقلاب نداشت و جوانان زیادی بودند که به دلیل کمبود دانشگاه ها، به دنبال فضایی بودند که معلومات و اطلاعات خودشان را هم بروز دهند و هم بر آن بیافزایند. دانشگاه سوره می توانست با توجه به آزادی عملی که دانشگاه های غیر انتفاعی داشتند، از میان هنرمندان برجسته کشور که ناشناخته بودند، اقدام به جذب کند و از تجربه های بسیار زیاد آنها استفاده کند.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه سوره درباره وضعیت اساتید اظهار داشت: امروز خوشبخت هستیم که اعلام کنیم، بهترین اساتید را در حوزه هنرهای سنتی، تجسمی، سینما و دیگر بخش ها در اختیار داریم و از آن ها برای تحول و پیشرفت دانشجوها استفاده می کنیم؛ این اساتید در حوزه کاری و هنری خودشان برند محسوب می شوند.

وی درباره جایگاه دانشگاه سوره در میان دیگر دانشگاه ها اظهار کرد: صرفا آوردن رتبه ملاک تحول یک دانشجو نیست زیرا دانشجویانی بوده اند که رتبه بالایی نیاورده اند اما وقتی وارد محیط دانشگاه می شوند، می توانند در زمینه های مختلف به بهترین ها دست پیدا کنند که این مهم منوط به کیفیت آموزش در دانشگاه است و دانشگاه سوره از این نظر جایگاه مهمی دارد.

عطار زاده ادامه داد: دانشگاه سوره و حتی دیگر دانشگاه های غیر انتفاعی تبدیل به سکوی پرتابی شده اند برای کسانی که نتوانستند در دانشگاه های مطرح کشور قبول شوند اما وقتی وارد این دانشگاه شدند کارهایی کردند که شاید از خیلی از کسانی که در دانشگاه های دولتی بودند، وضعیت بهتری داشته اند.

وی درباره ویژگی دانشگاه های غیر انتفاعی نیز اظهار کرد: این دانشگاه ها امکان تاسیس رشته های جدید را دارند و از طریق وزارت علوم اقدام به اخذ مجوز می کنند و دانشگاه سوره نیز در این راستا اقدام به تاسیس رشته های تحصیلی کرده است.

دسترسی سریع
گفت و گوی علمی