گفت‌وگوی اجتماعی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اجتماعي

یك تحلیلگر فضای مجازی گفت: بسیاری از مدیران قمارخانه های مجازی خارج از کشور هستند

سهیل تقوی با اشاره به فعالیت مالی قمارخانه های مجازی در کشور اظهار داشت: می توانیم با نظارت دقیق بانکی بر گردش های مالی قمارخانه های مجازی روند کسب درآمد آن ها را به حداقل برسانیم.

1398/02/25
|
14:54

برنامه گفت و گوی اجتماعی با موضوع قمارخانه های مجازی در سایه ولنگاری فضای مجازی، با حضور سهیل تقوی (تحلیلگر فضای مجازی و فناوری های فرهنگی) و اباذر یزدان پناه (معاون آموزشی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی سازمان بهزیستی) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

در این برنامه سهیل تقوی با اشاره به این که فضای مجازی در کنار تهدیدهای متعدد فرصت های بسیاری را شکل می دهد، گفت: در حالت کلی آسیب های موجود در فضای مجازی را می توان از طریق ارائه راهکارهای سلبی و آموزشی کنترل و مدیریت کرد.

وی افزود: متاسفانه بسیاری از مردم ایران با تکیه بر فرهنگ ثروتمند شدن در یک شب با آسیب های مختلف فضای مجازی درگیر می شوند.

این تحلیلگر فضای مجازی با اشاره به حضور و فعالیت قمارخانه های مجازی، اظهار داشت: آموزش های پیشگیرانه از قماربازی در صورتی اتفاق می افتند که مردم به راحتی به این قمارخانه ها دسترسی دارند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر قمارخانه های مجازی با حضور در شبکه های تلگرام و اینستاگرام به راحتی فعالیت خود را تبلیغ می کنند و گردش مالی بسیار سنگینی را برداشت می کنند.

سهیل تقوی با بیان این که گردش مالی قمارخانه های مجازی باید به طور کامل مسدود شوند، تصریح کرد: اگر ما نمی توانیم شبکه های تلگرام یا اینستاگرام را کنترل کنیم، می توانیم با نظارت دقیق بانکی بر گردش های مالی قمارخانه های مجازی روند کسب درآمد آن ها را به حداقل برسانیم.

وی با اشاره به این که بسیاری از مدیران سایت های قماربازی در خارج از کشور ساکن هستند، اظهار داشت: مدیران سایت های مربوط به قمار اگر در داخل کشور باشند با تلاش پلیس فتا و دستگاه های امنیتی سریعا دستگیر می شوند.

این تحلیلگر فضای مجازی اضافه کرد: شناسایی و فیلترکردن سایت های قماربازی اولین و راحت ترین قدم برای برخورد است.

وی با اشاره به این که تبلیغات قمارخانه های مجازی در بستر شبکه های اجتماعی رواج زیادی دارند، عنوان کرد: آموزش های مختلف موجود در فضای مجازی باید مردم را از آسیب سایت های قماربازی آگاه کنند.

سهیل تقوی تاکید داشت: مردم باید بدانند که تنها برنده سایت های قماربازی مدیر یا موسس سایت است.

در ادامه برنامه گفت و گوی اجتماعی از شبکه رادیویی گفت و گو اباذر یزدان پناه با اشاره به این که آموزش در تمامی حوزه ها نقش مهم و اساسی را بر عهده دارد، گفت: در حال حاضر ما سعی داریم با اهتمام به حوزه آموزش آگاهی مردم را در استفاده از فضای مجازی ارتقا دهیم.

وی افزود: عدم آگاهی مردم از کارکردهای متعدد فضای مجازی به استفاده نادرست از این فضا منتهی می شود.

معاون آموزشی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی سازمان بهزیستی با اشاره به حضور قمارخانه های مجازی در فضای مجازی، اظهار داشت: تاثیرات منفی قماربازی در فضای مجازی هم عرض آسیب های ناشی از اعتیاد به مواد مخدر است.

وی در مصاحبه با رادیو گفت و گو با اشاره به این که قمار موجود در فضای مجازی همیشه در دسترس مردم است، خاطر نشان کرد: قمارهای مجازی به مراتب آسیب های بیشتری را نسبت به قمارهای موجود در فضای حقیقی دارند.

اباذر یزدان پناه با اشاره به این که اعتیاد به قمار موضوعی منحصر به ایران نیست، اظهار داشت: فردی که به قمار اعتیاد داشته باشد به احتمال زیاد با پیامدهایی مانند نگرانی و اضطراب درگیر می شود.

وی با اشاره به این که نسل جدید برای ثروت مند شدن عجله زیادی دارند، تصریح کرد: احساس پولدار شدن در یک شب جذابیت های قمار را برای جوانان بیشتر می کند.

معاون آموزشی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی سازمان بهزیستی اضافه کرد: بسیاری از افراد برای سرپوش گذاشتن روی اضطراب های درونی خود به بازی های آمیخته با قمار روی می آورند.

دسترسی سریع
گفت و گوی اجتماعی