گفت‌وگوی اجتماعی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اجتماعي

رئیس انجمن مراقبت‌های ویژه ایران: وضعیت وخیم کرونا جای داد زدن دارد

علی امیر سواد کوهی با اشاره به وضعیت وخیم کرونا گفت: الان وقتی تخت آی سی یو خالی می‌شود، 6 آدم منتظرند و این جای داد زدن دارد نه صحبت کردن.

1399/04/17
|
15:30

برنامه گفتگوی اجتماعی با موضوع«دوگانه کرونا بین ترسیدن و نترسیدن» در تماس تلفنی با امیرعلی سواد کوهی(رئیس انجمن مراقبت‌های ویژه ایران) و عین الله جهانی عضو پلیس راهور روی آنتن رادیو گفت‌وگو رفت.

در ابتدای این برنامه، سوادکوهی با بیان اینکه بارها به دولت گفتیم که باید هر چیزی پروتکلی داشته باشد، گفت: اسپانیا و ایتالیا همراه با ما موج کرونا داشتند و‌چون آنها کار درست را انجام دادند، الان در شرایط عادی هستند و به تدریج مراکز توریستی و خدماتیشان باز می‌شود، اما به دلیل اینکه کلیه تصمیمات ما احساسی بود و از اردیبهشت چند جا باز شد و از بخت بد چند تعطیلی پشت سر هم افتاد و اجازه شکسته شدن قرنطینه و سفر دادیم و به این روزها فکر نکردیم . من خودم 170 روز است به ری هم نرفتم، چون بیمار زیاد است.

رئیس انجمن مراقبت‌های ویژه ایران افزود: الان تخت آی سی یو خالی می‌شود، 6 آدم منتظرند. این جای داد زدن دارد نه صحبت کردن و ماجرا با صحبت‌های عادی ختم به خیر نمی‌شود و دولت باید برای مردم شرایط را توجیه کند که شرایط سخت است و نمی‌شود تنها به دلیل وضعیت اقتصاد مجوز سفر صادر کرد، چون بعدها بار سنگینی بر سیستم بهداشتی کشور تحمیل می‌کند.

سوادکوهی خاطرنشان کرد: تمام این اتفاقات و این میزان هزینه برای کرونا به دلیل سوء مدیریت ما بود که اقتصاد کشور به این شکل فلج شد.

وی با اشاره به اینکه چرا باید امتحانات دانشگاه‌ها حضوری گرفته شود، بیان کرد: وقتی می‌توانیم این موضوع را با کلاس‌های آنلاین برطرف کنیم، چرا حضوری باید باشد. ما در وزارت بهداشت اعلام کردیم که کلیه کنگره‌های پزشکی امسال تعطیل خواهد بود.

مخالف تهدید جان مردم هستیم

در ادامه، جهانی درباره نظر پلیس راهور درباره طرح ترافیک در شرایط کرونا گفت: پلیس راهور در تمام جلسات مرتبط با بحث ایمنی و سلامتی مردم حضور داشته و پلیس راهور پیوسته از هرکاری که موجب شیوع بیماری و تهدید جان مردم شود، دوری می‌کند.
وی افزود: ما به هیچ وجه راضی نیستیم که مردم با اجرای طرح ترافیک مجبور به استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی و مترو شوند. پلیس راهور در این جلسات تنها یک عضو محسوب می‌شود و حق اعمال نظر ندارد.

دسترسی سریع
گفت و گوی اجتماعی