رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

سخنگوی كمیسیون اصل 90 مجلس: روند مذاکرات برای احیای برجام در نشست آتی وزیر امور خارجه با کمیسیون اصل 90 بررسی می‌شود

علی خضریان درباره محورهایی که قرار است در جلسه با وزیر امور خارجه و رئیس سازمان انرژی اتمی مطرح شود گفت: موضوعات روند مذاکرات برای احیای برجام و همچنین قطعنامه شورای حکام محور اصلی نشست آتی خواهد بود.

1401/04/01
|
19:49
|

برنامه «رویداد» رادیو گفت‌وگو در خصوص مهلت یک‌هفته‌ای کمیسیون اصل 90 به وزارت امور خارجه برای ارائه گزارش از وضعیت برجام و قطعنامه شورای حکام با علی خضریان سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی به‌صورت تلفنی گفتگو کرد.

علی خضریان با اشاره به اینکه مجلس یک نهاد قانون‌گذار و ریل‌گذار و همچنین ناظر است، گفت: مجلس ضمن اینکه اقدام به قانون‌گذاری می‌کند، نظارت بر حسن اجرای آن را نیز بر عهده دارد.

وی با بیان اینکه ایران در چند سال گذشته درگیر موضوع برجام بوده است، اظهار کرد: در دولت جدید باید در این باره تصمیم‌گیری صورت بگیرد و در این راستا گزارش‌ها در اختیار مجلس قرار گرفته می‌شود تا منافع مردم در روند مذاکرات و هرگونه توافق بررسی شود.

سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس در مصاحبه تلفنی با رادیو گفت‌وگو از دعوت وزیر امور خارجه و رئیس سازمان انرژی اتمی پیرامون موضوعات برجام و قطعنامه شورای حکام خبر داد و بیان کرد: از ایشان برای جلسه روز دوشنبه دعوت شده بود ولی وزیر امور خارجه به دلیل حضور مهمانان خارجی و برنامه کاری، امکان حضور نداشت و در نتیجه جلسه برگزار نشد. کمیسیون نیز یک مهلت یک‌هفته‌ای به وزیر امور خارجه و رئیس سازمان انرژی اتمی برای حضور در کمیسیون داد.

وی افزود: طبق ماده 2 قانون نحوه اجرای اصل 90 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، کمیسیون اصل 90 جهت کسب اطلاعات کافی از مسئولین می‌تواند مستقیماً از آن‌ها مکاتبه و دعوت کند. مسئولین نیز مکلف به اجابت هستند و در صورت اثبات تخلف، جرم و یا عدم پاسخگویی به کمیسیون، آنها به دادگاه معرفی می‌شوند.

خضریان درباره محورهایی که قرار است در جلسه با وزیر امور خارجه و رئیس سازمان انرژی اتمی مطرح شود گفت: موضوعات روند مذاکرات برای احیای برجام و همچنین قطعنامه شورای حکام محور اصلی نشست آتی خواهد بود.

دسترسی سریع
رویداد