رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

تحلیلگر حوزه غرب آسیا: سعودی ها نمی توانند از میز یمن امتیازگیری کنند!

صدرالحسینی با اشاره به روند تحولات کنونی در یمن تصریح کرد: آمادگی انصار‌الله یمن در حوزه دفاعی و آفندی قابل توجه است و سعودی‌ها نمی‌توانند با سرگرم کردن انصار‌الله در پای میز مذاکره به دنبال این باشند که در میادین دیگر امتیاز کسب کنند.

1398/09/12
|
17:00

سیدرضا صدرالحسینی،در مصاحبه با برنامه" رویداد" رادیو گفت وگو، با اشاره به عملیات‌های اخیر انصار‌الله یمن علیه متجاوزان به این کشور گفت : آمادگی انصار‌الله در حوزه دفاعی و سیاسی نشانه بلوغ این گروه است و قطعا موفقیت‌های اخیر این گروه در عرصه میدانی می‌تواند به نفع آن‌ها در پای میز مذاکرات باشد.

وی با بیان اینکه تیم مذاکره کننده انصار‌الله یمن با ادبیات دیپلماتیک و حقوق بین‌الملل آشنایی کامل دارد و در دفاع از حقوق مردم یمن مصمم است، خاطر نشان کرد: روندی که در حال حاضر انصار‌الله طی می‌کند روند رو به جلویی است که قطعا می‌تواند به نفع آینده مردم یمن باشد.

این کارشناس مسائل غرب اسیا در بخش دیگری از صحبت‌های خود با تأکید بر اینکه در مخاصمات نظامی مسئله میز مذاکرات از سوی دو طرف درگیر مهم و تمام کننده است، افزود: در همین چارچوب دو طرف تلاش می‌کنند که در میدان‌های مختلف برای کسب امتیاز موفقیت‌های بیشتری کسب کنند. در همین چارچوب در جریان بحث یمن می‌بینیم که در کنار مذاکره اقدامات نظامی نیز همچنان ادامه دارد.

صدرالحسینی با تأکید بر اینکه آمادگی انصارالله یمن در حوزه آفندی و دفاعی در نقطه مطلوبی قرار دارد، تأکید کرد: سعودی‌ها نباید تصور داشته باشند که می‌توانند با سرگرم کردن انصار‌الله در میز مذاکره در میادین دیگر امتیازاتی را کسب کنند تا در راستای پیشبرد اهداف خود از آن استفاده کنند.

وی در بخش پایانی صحبت‌های خود با بیان اینکه متأسفانه سازمان ملل در طول بحران یمن و ایام مذاکرات به صورت یک طرفه از ائتلاف نظامی علیه مردم یمن حمایت کرده است، گفت: در همین چارچوب نمی‌توان چندان به این سازمان در راستای حل بحران به نفع مردم این منطقه اتکایی داشت.

دسترسی سریع
رویداد