رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

بانک‌مرکزی و وزارت‌صمت موانع سرراه ارزصادراتی را برطرف کنند!

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اظهارکرد: برخی صادرکنندگان در بازگشت ارزهایشان به کشور با یکسری نگرانی‌ها و موانع روبرو هستند که باید وزارت صمت با همکاری بانک مرکزی این موانع را برطرف کند.

1399/04/17
|
15:23

محسن زنگنه ، در مصاحبه با برنامه«رویداد» رادیو گفت‌وگو در ارتباط با جلسه مشترک وزارت صمت با نمایندگان مجلس شورای اسلامی که روز گذشته در مجلس برگزار شد، گفت : در حال حاضر یکی از مسائلی که می‌تواند بخشی از تقاضای ارز در کشور را تامین کند این است که ارز حاصله توسط صادرکنندگان وارد بازار شود و در جلسه مشترک روز گذشته در ارتباط با این مسئله بحث و گفت وگو شد .

وی بیان کرد: در ارتباط با این موضوع تاکنون چندین جلسه با مسئولان وزارت صمت داشته‌ایم.

زنگنه تصریح کرد : روز گذشته نیز جلسه مشترکی با حضور آقای قالیباف رئیس مجلس و روسای کمیسیون های تخصصی مجلس و همچنین سرپرست وزارت صمت و معاونان ایشان برگزار شد و در این جلسه موانع پیش روی بازگشت ارز صادرکنندگان به کشور مورد بحث و بررسی دقیق قرار گرفت.

وی ادامه داد: امروز بعدازظهر نیز سرپرست وزارت صمت به همراه تعدادی از معاونان خود در جلسه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس حضور پیدا می‌کند.

زنگنه گفت: ما تلاش داریم تا موانع ورود ارز صادرکنندگان به کشور را با کمک مجلس ، وزارت صمت و بانک مرکزی برطرف کنیم.

وی ادامه داد: برخی از صادرکنندگان بعضا می خواهند با استفاده از ارز حاصله از صدور کالای خود، کالایی را وارد کشور کنند و در این چهارچوب باید فرایندی را در بانک مرکزی طی کنند تا این بانک مجوز ورود کالاهایشان از گمرک را بدهد.

زنگنه تاکید کرد : در این مسیر بروکراسی اداری باعث می‌شود که کالاها مدت زیادی در پشت مرزها بمانند و اکنون علت افزایش برخی از اقلام مثل حبوبات نیز همین موضوع است و باید این مسئله با هماهنگی وزارت صمت و بانک مرکزی هر چه زودتر حل شود، مجلس نیز تلاش دارد که از جایگاه قانونی و نظارتی خود در این ارتباط به حل مشکل کمک کند .

این نماینده مجلس افزود: در جلسه مشترک دیروز مشکل واردکنندگان مواد غذایی که در مرز دچار مانع شده‌اند با بررسی‌هایی که انجام شد، تقریباً حل شد و انشاالله تا یک هفته آینده شاهد رد شدن کالاهای آنها از مرز خواهیم بود.

دسترسی سریع
رویداد