رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

بااشاره به عوام فریبی رسانه‌ای آل سعود؛ حقیقت یمن؛ پیش روی افکار عمومی قرار گرفته است

کارشناس حوزه بین الملل گفت: سعودی‌ها در عرصه رسانه‌ای به عوام فریبی علیه ملت یمن دست می‌زنند، ولی افکار عمومی بعد از سال‌ها به بسیاری واقعیت‌ها پی برده است.

1399/09/01
|
19:34
|

فرزان شهیدی که در مصاحبه با مجله خبری تحلیلی «رویداد» در رادیو گفت‌وگو سخن می گفت، با اعلام اینکه از آغاز حمله سعودی ها شاهد موضع گیری های ضد انسانی سازمان های جهانی نسبت به این تجاوز وحشیانه بودیم، گفت: وضعیت یمن به لحاظ زیر ساختی عقب ماندگی را نمایان می سازد و جنگ جدید نیز بر ابعاد فجایع انسانی در یمن افزوده است.

وی ادامه داد: در شرایط فعلی علاوه بر بیماری وبا و قحطی و گرسنگی، کرونا دامن یمن را گرفته است و متاسفانه بنیان و حامیان جنگ بجای پرداختن به ابعاد انسانی، همچنان فشار می آورند و محاصره مرزهای زمینی، دریایی و هوایی همچنان توسط سعودی ها تداوم دارد.

شهیدی مسئله یمن را به نوعی «نسل کشی سازمان یافته» تعبیر و خاطرنشان کرد: غربی ها عمدا کاری می کنند که مردم یمن در باتلاق فقر و نابودی فرو روند.

وی گفت: سایر کشورها و مجامع نیز هرچند این تجاوز را محکوم می کنند ولی در عمل گامی جدی برای رفع این مشکل بر نمی دارند.

شهیدی در بخشی دیگر از گفتگوی خود را شبکه گفت‌وگو، اعلام کرد: این ها توجیه منطقی و قانع کننده ای ندارند و بیشتر تلاش می کنند از ابزارهایی در سازمان ملل بهره گیرند که از آن ها حمایت کرده یا در مقابل جنایات آن ها، سکوت اختیار نماید.

این تحلیلگر حوزه بین الملل ادامه داد: سالیان گذشته نیز شاهد بودیم که سازمان ملل قصد داشت بیانیه ای علیه سعودی ها در یمن صادر کند اما با کمک امریکا، فشارهایی از سوی سعودی وارد شد و این مصوبه را از دستور کار خارج کردند و هم اینک با توصل به چنین شیوه هایی رویه ای مشابه را پیش گرفته اند.

شهیدی گفت: سعودی ها در عرصه رسانه ای نیز به عوام فریبی دست می زنند و تلاش دارند مقصر را جریانِ مقاومت یمن و انصاراله معرفی کنند و این گروه های مبارز و مدافعِ ملت یمن را بعنوان مانع انسانی معرفی می کنند.

وی تصریح کرد: افکار عمومی بعد از سال ها به بسیاری واقعیت ها پی برده است، خاصه آنکه آمار و ارقامی وحشتناک هر از گاهی از داخل یمن صادر می شود و شاخص های انسانی را وخیم نشان می دهد.

دسترسی سریع
رویداد